Nová verze účetního software ACONTO

Společnost PCS, divize Aconto, uvedla novou verzi bezplatného ekonomického a účetního software ACONTO Free, která byla rozšířena oproti stávající verzi o průvodce počátečním nastavením programu. Nová verze účetního software je k dispozici ke stažení od 1. května 2008 na internetových stránkách www.aconto.cz a dále na vybraných serverech nabízejících bezplatné stažení různých uživatelských programů. Od počátku května bude současně na internetových stránkách www.aconto.cz spuštěna prezentace účetních společností zpracovávajících účetnictví v programu ACONTO. Prezentace bude sloužit živnostníkům a firmám používajícím program ACONTO k vyhledání externí účetní společnosti v jejich regionu. Předávání podkladů, jež vzniknou v programu ACONTO, a jejich následné zaúčtování pak může být uskutečňováno elektronickou cestou prostřednictvím CD, e-mailu apod.



 
  

- PR -

AI v IS KARAT

Umělá inteligence dnes rezonuje ze všech stran. AI je v nějaké míře součástí už prakticky každé technologie. Její masivní provoz způsobil, že pojem „slop“ pro označení nekvalitního AI obsahu byl dokonce zvolen jako slovo roku 2025. Příčinou často nejsou nástroje samotné, ale způsob jejich použití.

AI není kouzlený prsten, jehož otočením automaticky vyřešíte jakoukoliv výzvu. Správná aplikace může ale výrazně pomoct a zásadně změnit způsob práce. Klíčové je chytré nastavení funkcionality a snad ještě důležitější je správné zasazení do firemních procesů.

  

- PR -

Digitální transformace výroby začíná u lidí na dílně

Poka od IFS propojuje lidi s technologiemi, daty a podnikovými procesy


Do robustních ERP systémů a automatizace strojů se investují obrovské částky. Často ale zapomínáme na ten nejdůležitější článek procesního řetězce – pracovníky v první linii (Frontline Workers). Platforma IFS Poka efektivně propojuje lidi s technologiemi, daty a podnikovými procesy v reálném čase. Výsledkem je eliminace papírové dokumentace, snížení chybovosti a rapidní zrychlení onboardingu.