facebook LinkedIN LinkedIN - follow

DENSO nasadí nástroj pro plánování výroby

Společnost DENSO MANUFACTURING CZECH bude pro plánování výroby používat japonský APS systém Asprova. Implementaci a následnou podporu systému pro pokročilé plánování výroby bude mít na starosti společnost Aimtec. Asprova umožní rychlou reakci na změnové požadavky zákazníků a poskytne reálný obrázek výroby se schopností permanentní simulace plánu. Požadavek společnosti byl najít takový nástroj, který poskytne stoprocentní zobrazení reálné výroby ve společnosti a zajistí okamžitou odezvu na měnící se požadavky a potřeby klientů. Z dostupných APS systémů byla vybrána Asprova, která je mimo jiné nasazena i v centrále Densa v Japonsku. Asprova bude řídit výrobu kondenzátorů, evaporátorů, radiátorů a heatercore a rovněž montáž HVACS. Součástí projektu je rovněž integrace na podnikový informační systém CIGMA a Warehouse management system DCIx.



Jedním z primárních cílů APS Asprova je zajištění rychlé reakce na změny zákaznických požadavků. Mezi další přínosy Asprovy pro společnost Denso patří redukce rutinní práce plánovače výroby a zajištění jeho zastupitelnosti, vytvoření dlouhodobého plánu výroby se zohledněním všech omezení, redukce nákladů na speciální transport, snížení extra víkendových směn, lepší správa rozpracované výroby a možnost What-if analýzy pro testování možných scénářů plánu výroby.

 

Projekt nasazení APS systému Asprova byl odstartován na začátku května 2011. Prototypování proběhne na konci měsíce června. S ostrým provozem se počítá na konci září, přičemž ještě měsíc po startu bude k dispozici plná podpora systému APS Asprova ze strany Aimtecu.


 
  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.

  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.