facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 1. 2. 2010

Změny ve vedení společnosti Servodata

Společnost Servodata oznamuje změny v klíčových pozicích vrcholového managementu. Pozici generálního ředitele Servodata nyní oficiálně zastává Rostislav Jirkal, dosavadní výkonný ředitel společnosti, který na této pozici pracoval čtrnáct let. O změně na pozici generálního ředitele rozhodlo představenstvo společnosti již v druhé polovině loňského roku a od této doby postupně probíhalo přebírání zodpovědností a pravomocí. Prioritou pro Rostislava Jirkala v pozici generálního ředitele bude především zajištění dalšího růstu, interoperability všech divizí a pokračování rozvoje obchodního modelu společnosti. Rostislav Jirka absolvoval České vysoké učení technické v Praze, fakultu elektrotechnickou. Do roku 1990 působil ve výzkumné sféře. Problematikou informačních technologií se zabývá od roku 1987, od roku 1993 se zacílením zejména na řešení ukládání dat. Ve společnosti Servodata působí od roku 1991, v letech 1996 – 2009 na pozici výkonného ředitele, od února roku 2010 pak na pozici generálního ředitele. V roce 2005 byl zvolen předsedou Regionální komise SNIA Europe (Storage Networking Industry Association) pro Českou republiku a Slovensko, od roku 2008 je členem Rady České pobočky AFCEA (Armed Forces Communications & Electronics Association.



Do pozice obchodního ředitele byl jmenován Martin Malý, který dosud v Servodatech působil jako ředitel obchodní divize. Martin Malý pracuje ve společnosti Servodata od roku 2004 a bude nyní nově zodpovědný za naplňování obchodních plánů a cílů celé společnosti. Martin Malý v roce 1992 absolvoval České vysoké učení technické v Praze, fakultu elektrotechnickou. Po absolutoriu v roce 1992 nastoupil jako vedoucí servisu do softwarové společnosti AKTIS, od roku 1999 v této společnosti pracoval dalších 5,5 roku na pozici obchodního ředitele. Problematikou informačních technologií se zabývá již osmnáct let. Od roku 2004 působí ve společnosti Servodata, nejprve na pozici ředitele obchodní divize, od února roku 2010 pak na pozici obchodního ředitele.


 
  

- PR -

Jak zajistit vzornou docházku u zaměstnanců v terénu?

Díky digitalizované evidenci do­cház­ky, která snižuje admi­ni­stra­tiv­ní zátěž personalistů a eliminuje nepoctivé praktiky zaměstnanců, můžete ušetřit až statisíce korun ročně. Pozdní příchody, dřívější odchody, půjčování kartiček nebo čipů, falešné přesčasy nebo evidence příchodu či odchodu na nesprávném místě — to vše se negativně projeví na výši vašich mzdových nákladů.

  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.