facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 12. 6. 2020 - Zdeněk Gric

Y Soft vyčlení HR platformu Clerbo do vlastní nezávislé společnosti

Poskytovatel firemních workflow řešení Y Soft Corporation oznámil rozhodnutí vyčlenit produkt Clerbo do vlastní nezávislé společnosti. Změna pomůže produktu získat lepší pozici pro budoucí investory a urychlit plánovaný růst. Clerbo je online nástroj pro onboarding nových zaměstnanců, usnadnění nutné administrativy spojené s nástupem a poznání firemní kultury. Nový zaměstnanec se může seznámit s náplní práce a novými kolegy ještě před nástupem.“Clerbo vzniklo v našem vývojovém centru YSoft Labs na základě našich vlastních potřeb, které nedokázal žádný jiný produkt na trhu dostatečně uspokojit. Úspěšně jsme jej implementovali u řady velkých finančních institucí a významných zaměstnavatelů, jako například IKEA, Lagardère Travel Retail nebo GlaxoSmithKline, a to nejen v České republice, ale také na Slovensku nebo v Maďarsku. Jsme přesvědčeni, že s příchodem nových investic a partnerů půjde Clerbo dál po své cestě úspěšného SaaS produktu,” sdělil spoluzakladatel a výkonný ředitel Y Softu Václav Muchna.

Y Soft si plánuje ponechat ve společnosti menšinový podíl, s cílem ochránit dosavadní investice a pomoci Clerbu využít své stávající globální distribuční kanály. “Jsme připraveni spolupracovat s novými investory, kteří s námi posunou Clerbo na další úroveň,” uvedl výkonný ředitel společnosti Clerbo Karel Fuksa.

Clerbo pomáhá firmám zvýšit angažovanost zaměstnanců pomocí propojení manažerů s uchazeči a sdílením jejich zkušeností díky velkému počtu interakcí, ke kterým by bez Clerba nedošlo.

Mnoho firem během krize okolo COVID-19 bylo nuceno umožnit zaměstnancům pracovat z domova. Situace se dotkla také onboardingu zaměstnanců, který probíhal vzdálenou formou. Clerbo je cloudovou aplikací, která je dostupná jak z PC, tak z mobilních zařízení. Díky tomu nebyli firmy ani uchazeči vzájemnou komunikací na dálku omezeni.

Clerbo mimo jiné přispívá ke snížení fluktuace zaměstnanců a souvisejících nákladů tím, že uchazeči a budoucí zaměstnanci získávají přesnější informace o své práci, což pozitivně ovlivňuje výsledky firmy. Zapojení zaměstnanců před nástupem vede k prokazatelnému nárůstu jejich angažovanosti. Zaměstnanec se stává produktivním od prvního dne v nové práci. Zejména v dnešní době, kdy vzrostla potřeba práce na dálku, se efektivní onboarding zaměstnanců bez nástroje jako Clerbo neobejde.


 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -