facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 30. 9. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

WD uvádí nový SSD NVMe disk určený pro NAS zařízení

WD Red SN700 NVMe SSDSpolečnost Western Digital uvedla na trh nový SSD disk WD Red SN700 NVMe, který je primárně určen do NAS zařízení pro malé a střední firmy. Nový disk je totiž svým výkonem a odolností předurčen pro roli rychlé vyrovnávací paměti, která zrychlí výkon úložišť NAS. Nový disk je nabízen v kapacitách od 250 GB do 4 TB.Pro malé a střední firmy jsou síťová úložiště NAS, společně s cloudovým úložištěm, jedním z nejvíce používaných metod pro přístup k datům, jejich sdílení a ochranu. Řešení NAS pomáhá malým a středním firmám řešit sdílený vzdálený přístup k datům a aplikacím po celé síti.

Nový disk WD Red SN700 NVMe je navržen tak, aby spolehlivě fungoval v prostředí NAS s nepřetržitým provozem 24/7 a se stále spuštěnými aplikacemi. Díky svému výkonu I/O je nový disk vhodný do prostředí s mnoha souběžně spouštěnými aplikacemi a uživateli a dovoluje malým a středním firmám zvládat náročné úkoly od virtualizace a zpracování sdílených dat až po intenzivní práci s databázovým úložištěm.

„Pro stále pokročilejší práci s daty a náročnější aplikace budou malé a střední firmy potřebovat úložiště NAS s vysokým výkonem,“ říká Eric Spanneut, viceprezident pro klientské a podnikové disky SSD společnosti Western Digital, a dodává: „Náš nový SSD disk WD Red SN700 NVMe je řešení pro vyrovnávací paměť a skvěle doplňuje naše pevné disky WD Red HDD v prostředí NAS s vysokou ukládací kapacitou.“

Nový disk dosahuje přenosové rychlosti až 3 430 MB/s (u kapacit 500 GB a 1 TB) v kombinaci s vysokou odolností, které je u zařízení NAS výrazně vyšší než u koncových zařízení. Disk WD Red SN700 NVMe je proto optimalizován pro prostředí s nepřetržitým pracovním zatížením 24/7 a zajištění konstantní práce vyrovnávací paměti, kde dosahuje spolehlivost až 5 100 TBW (model 4 TB).

Nový disk je určen do slotu M.2 NVMe-ready, který je již používán u mnoha úložišť NAS. „U většiny našich modelů úložišť RAID s podporou vyrovnávací paměti v podobě SSD disku je již M.2 slot standardem,“ říká Tamblyn Calman, obchodní a marketingový ředitel společnosti QNAP, a dodává: „SSD disky WD Red SN700 NVMe pomůžou vylepšit produktové portfolio QNAP, zejména jejich ukládací možnosti zvýšením rychlosti čtení a zápisu u systémových dat v úložištích NAS bez nutnosti přidávat další disky do diskového pole.“

Ceny nového disku začínají na 1 750 Kč u kapacity 250 GB a končí na 17 470 Kč u 4TB kapacity.

WD Red