facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 10. 5. 2021 - Zdeněk Gric

Vznikla nová Asociace pro aplikovaný výzkum v IT

Pod záštitou skupiny několika známých českých společností vznikla Asociace pro aplikovaný výzkum v IT (AAVIT). Cílem asociace je být odborným garantem v oblasti problematiky podpory aplikovaného výzkumu v IT či legislativních změn státní podpory výzkumu a vývoje. AAVIT chce kolektivně hájit a podporovat veškeré zájmy osob v oblasti aplikovaného výzkumu v IT a podporovat aktivity při digitalizaci státní správy, tvorbě a udržení pracovních míst v oblasti IT či tvorbě HDP v oblasti aplikovaného výzkumu.„Zakládající členové asociace plánují podpořit skrze řadu aktivit všechny fyzické i právnické osoby, které si neví rady při stavbě koncepce vlastního aplikovaného výzkumu v oboru IT, který má setrvale rostoucí podíl na českém HDP. Asociace se bude profilovat jak odborným poradenstvím, tak vlastní iniciativou,“ doplnil Oliver Dlouhý, zakladatel Kiwi.com a zároveň prezident AAVIT.

Členy asociace IT firmy i výrobci sofistikovaných CNC strojů

Mezi zakládající členy asociace patří společnosti jako eMan, Fermat a TopMonks, její součástí je také Kiwi.com.

Členské firmy působí v řadě oblastí informačních technologií od digitalizace až po výrobu specializovaných průmyslových strojů vybavených nástroji pro softwarovou automatizaci. Zájem nových členů asociace tak není omezen „pouze“ aplikovaným výzkumem v oboru IT, ale i v dalších oborech. Členové asociace jsou zároveň významnými zaměstnavateli a exportéry produktů i služeb.

Jak bude asociace podporovat výzkum?

Asociace podpoří aplikovaný výzkum v IT několika způsoby. Nedostatek vzdělávacích zdrojů v tomto odvětví, jako jsou například specializované kurzy, podpoří asociace vlastní publikační, informační i poradenskou činností. Chce tak pomoci svým členům i při jednání s orgány státní správy, které mají v kompetenci podporu financování aplikovaného výzkumu.

„Založením AAVIT chceme zlepšit informovanost a plynulost procesů v oblasti aplikovaného výzkumu v IT sektoru. Odborná veřejnost nemá dostatek informací o angažmá veřejné správy při podpoře jejích výzkumných a vývojových aktivit,“ zakončil Dlouhý.


 
  

- Inzerce -

Zlomte srdce hackerům

Sophos - Break a Hacker's HeartSpolečnost Sophos, dodavatel řešení kybernetického zabezpečení nové generace, připravila sérii odborných interaktivních webinářů, na kterých ve dnech 21. - 24. června nahlédnete za oponu simulovaného lovu hrozeb.

  

- Inzerce -

V čem pomáhá informační systém Esyco Business obchodním a distribučním firmám již 20 let?

Válečkový dopravník, ed systemSystém Esyco využívají především obchodní nebo distribuční společnosti, pro které jsou zásadní správně nastavené a fungující procesy ve skladu a jejich vzájemné online propojení s e-shopem a ekonomickou částí.