facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 24. 2. 2015

Asociace Open Data Platform

podpoří rozšíření platformy Hadoop a řešení big data v podnicích

Významní dodavatelé z oboru big data, včetně společností GE, Hortonworks, IBM, Infosys, Pivotal, SAS nebo velkých mezinárodních telekomunikačních firem (členové na úrovni Platinum) a společností AltiScale, EMC, Verizon Enterprise Solutions a VMware (členové na úrovni Gold), oznámili svůj záměr zformovat oborovou asociaci s názvem Open Data Platform (ODP). Asociace Open Data Platform bude podporovat technologie big data založené na open source softwaru z ekosystému Apache Hadoop a optimalizovat testování u jednotlivých dodavatelů v rámci tohoto ekosystému.Členové iniciativy Open Data Platform se chtějí soustředit především na vývoj a uplatnění nabídek zaměřených na nejčastější scénáře využití platformy Apache Hadoop. Asociace poskytne přístup k otestovanému referenčnímu jádru Apache Hadoop, Apache Ambari a souvisejících zdrojových artefaktů Apache.

 

Iniciativa ODP se bude přímo podílet na konkrétních projektech Apache, v souladu se zásadami nadace Apache Software Foundation (ASF) pro přispívání nápady a kódem. Klíčovým přínosem ODP bude pro členy možnost spolupracovat na různých projektech Apache a na dalších open source projektech v oblasti big data s cílem naplnit požadavky na řešení podnikové třídy.


 
  

- Inzerce -

ERP pro digitalizaci projektově orientovaných společností

Projektově orientované společnosti se často musí potýkat s těžko předvídatelnými změnami. Ať už to jsou změny v dodávkách materiálu, poptávce nebo reakce na vydaná opatření a regulace. Změna však nemusí nutně znamenat ztrátu, zpomalení dodávky nebo nemožnost vyjít zákazníkům vstříc. Změnu můžete vnímat i jako příležitost a věřte, že digitalizace je jedním ze základních předpokladů úspěšného využití příležitostí, které trh nabízí.

  

- Inzerce -

HPE přináší průlomové řešení pro ukládání dat a doplňuje tak služby HPE GreenLake

HPE GreenLakeSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. V rámci tohoto oznámení uvádí HPE platformu, jež naplňuje vizi Unified DataOps pro datová prostředí současnosti, přináší cloudový model provozu všude tam, kde se data nacházejí, a sjednocuje datové operace.

Helios
- inzerce -