facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 11. 6. 2021

Rychlé a odolné úložiště dat na cesty

Vyzkoušeli jsme SanDisk Extreme Portable SSD

SanDiskPřenosná datová úložiště ušla během posledních několika let velmi dlouhou cestu. Zatímco ještě poměrně nedávno byly vrcholem technologie plotnové přenosné harddisky, nyní můžete mít lehký, odolný a rychlý přenosný SSD disk s kapacitou až 2 TB, který dokáže přenést 50 GB dat za čas okolo jedné minuty. Není to skvělé? Příkladem této nové generace pokročilých úložišť dat je i SanDisk Extreme Portable SSD, který rozhodně stojí za vaši pozornost, pokud je pro vás důležitá rychlost, kapacita a přenositelnost.SanDisk Extreme Portable SSD je nabízen ve čtyřech verzích s kapacitami 250 GB, 500 GB, 1 TB a 2 TB. My jsme měli možnost otestovat verzi 1 TB. Disk je vybaven konektorem USB C a je dodáván nejen s potřebným kabelem USB C, ale i s adaptérem na konektor typu A, který se může často hodit.

Disk funguje s operačními systémy Windows 7, 8 či 10, nebo Mac OS 10.9+. Připojení úložiště je velmi snadné. V podstatě jej stačí vybalit z krabice a pomocí přiloženého kabelu propojit s vaším počítačem, kde se objeví jako další disk. Žádné další nastavení není potřeba.

SanDisk

Design tohoto přenosného SSD disku je velmi povedený. Je tenký a lehký, takže jej bez problémů strčíte do kapsy. Je také vybaven „okem“, do nějž můžete například zacvaknout karabinu, abyste zamezili ztrátě disku. Ztráta je také v podstatě jediné riziko, kterému bude muset váš SSD disk čelit.

Velmi důležitou vlastností disku Extreme Portable SSD je jeho odolnost. Neobsahuje totiž žádné vnitřní pohyblivé součásti, které by se mohly poškodit. Ochranu disku navíc zajišťuje pevné hliníkové pouzdro pokryté odolnou vrstvou z tvrdé ABS gumy a měkkou silikonovou základnou, které mu dodává odolnost třídy IP55, což znamená, že vydrží déšť i postříkání či polití vodou. Disk je také odolný vůči prachu a zvládne bez úhony pád až z 2 metrů. Příjemným bonusem použitého gumového obalu je, že tento disk, na rozdíl od plastových externích disků, neklouže v ruce ani na podložce. Kromě fyzické bezpečnosti nabízí disk i kybernetickou ochranu uložených dat, která jsou jištěna 256bitovým hardwarovým šifrováním AES s přístupem pomocí hesla, které si můžete, ale nemusíte nastavit. Na disku se tak nemusíte bát přenášet ani citlivá data, která byste nechtěli ztratit do nepovolaných rukou.

SanDisk

SanDisk Extreme Portable SSD nabízí přenosovou rychlost až 550 MB/s. Reálná rychlost samozřejmě záleží na struktuře přenášených dat a rychlosti druhého zařízení. Pokud by někomu dosahovaná rychlost nestačila a myslí si, že využije víc, může sáhnout v nabídce SanDisku o stupínek výše a pořídit si disk Extreme Pro Portable. Verze Pro je vzhledem a vlastnostmi velmi podobná, ale je zhruba dvakrát rychlejší a je nabízena s kapacitou až 4 TB.

Snad jedinou věcí, která by se dala SanDisku Extreme Portable SSD 1 TB vytknout, je absence ochranné krytky USB-C portu, jelikož jde o jediné zranitelné místo tohoto super odolného úložiště dat.

SanDisk


 
  

- Inzerce -

V čem pomáhá informační systém Esyco Business obchodním a distribučním firmám již 20 let?

Válečkový dopravník, ed systemSystém Esyco využívají především obchodní nebo distribuční společnosti, pro které jsou zásadní správně nastavené a fungující procesy ve skladu a jejich vzájemné online propojení s e-shopem a ekonomickou částí.

  

- Inzerce -

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.