Aktuality -> IT Business - 24. 1. 2007

Výsledky LG Electronics za čtvrté čtvrtletí 2006

LG_Electronics-_704.jpgSpolečnost LG Electronics (LG) oznámila neauditované výsledky hospodaření za tříměsíční období končící 31. prosince 2006. Tržby ve čtvrtém čtvrtletí 2006 klesly o 8,8 % na 5,521 bilionů KRW (5,886 miliard USD) z 6,054 bilionů KRW (6,339 miliard USD) v předchozím čtvrtletí a o 11 % z 6,182 bilionů KRW (5,961 miliard USD) ve stejném čtvrtletí roku 2005, a to především v důsledku přísné regulace zásob na konci roku a poklesu v počtu zásilek displejových výrobků na úrovni mateřské společnosti. Na globální úrovni, včetně zámořských přidružených společností, zaznamenala LG Electronics 9,8% čtvrtletní nárůst. V provozním zisku byla zaznamenána ztráta 43 miliard KRW (46 milionů USD).

Roční tržby dosáhly v roce 2006 23,2 bilionů KRW (24,2 miliard USD) na úrovni mateřské společnosti, což je ve srovnání s předchozím rokem 3% pokles, a čistý zisk činil 212 miliard KRW (222 milionů USD). Tržby na globální úrovni se zvýšily o 3 % na 36,73 bilionů KRW (38,46 miliard USD) z 35,56 bilionů KRW (34,73 miliard USD). Konsolidované tržby, včetně tržeb dceřiných společností, vzrostly o 4 % na 46,27 bilionů KRW (48,45 miliard USD) z 44,45 bilionů KRW (43,41 miliard USD).

 
  

- PR -

ERP jako nervový systém moderní výroby:

Strategická výhoda pro průmyslové podniky


V dnešním průmyslovém prostředí už ERP systém dávno není jen nástrojem pro evidenci dat. Pro výrobní firmy se stává klíčovým prvkem řízení, který přímo ovlivňuje jejich schopnost reagovat na změny, plánovat výrobu a dlouhodobě růst. S rostoucí komplexitou dodavatelských řetězců, tlakem na efektivitu a zkracováním dodacích lhůt se jeho role dále posiluje.

  

- PR -

Nasazení AI balancuje mezi výkonem a zranitelností

V aktuálním vydání IT Systems jsme se opět zaměřili na využití AI v podnicích, které má mnoho různých podob. Jednu z nich vidíte hned na titulní straně obálky, kde Martin Šťastný, ředitel vývoje Vision ERP, přestavuje AI asistentku Viana. S Martinem jsme si povídali nejen o tom, co Viana umí, ale především nás zajímalo, jak AI v ERP systému Vision pracuje s kontextem, daty a odpovědností.