Aktuality -> Hardware - 29. 1. 2013

Výkonné projektory pro pevnou instalaci

Společnost Epson uvádí dva nové projektory pro pevnou instalaci. Projektory Epson EB-G6900WU a EB-G6800 jsou jako stvořené pro trh s pronájmy a digital signage, protože vynikají vysokou světelností, vstupem HDBaseT a dokážou promítat i do rohů a na zakřivené povrchy. Tyto modely jsou také kompatibilní s objektivy Epson EB-G5. Projektor Epson EB-G6900WU podporuje rozlišení výstupního obrazu WUXGA, zatímco projektor EB-G6800 promítá obraz v rozlišení XGA. Oba modely jsou navíc vybaveny rozhraním HDBaseT –technologií pro přenos pěti signálů, včetně nekomprimovaného HD videa, zvuku, napájení a ovládání, při nízkých nákladech na vzdálenost až 100 m pomocí standardního kabelu Cat5/6.



Obraz promítaný na zakřivený povrch či do rohů je automaticky upraven tak, aby nedocházelo ke zkreslení projekce. Navíc lze projektorem vertikálně otáčet o 360 stupňů, takže je možné obraz prezentace podle potřeby snadno přesouvat napříč celou místností.

 

Díky technologii Epson 3LCD jsou barvy reprodukovány naprosto věrně a stejně vysoký bílý i barevný světelný výkon je zárukou toho, že lze projektory bez potíží používat v prostředí s různými úrovněmi okolního osvětlení.

 

Oba modely se velmi snadno nastavují i obsluhují, za což vděčí mnoha uživatelsky přívětivým instalačním prvkům, jako jsou například funkce zarovnání pixelů nebo vyrovnání nerovnoměrného rozložení barev. Tyto funkce se postarají o to, že po nainstalování projektorů se uživatelé nebudou muset zdržovat úpravami nastavení obrazu a budou moci plně se soustředit na prezentovaný obsah.


 
  

- PR -

Repasované dárky pod stromeček: Chytré Vánoce bez utrácení

Vánoce se blíží a s nimi i tradiční honba za dárky. Co kdybyste letos vsadili na něco jiného než novou elektroniku? Repasované notebooky, počítače, iPhony nebo iPady můžou být skvělým dárkem, který potěší, nevyprázdní peněženku a je i ekologický. Zjistěte, proč právě repasy patří pod letošní stromeček.

  

- PR -

HANNOVER MESSE 2026 - poslední volné plochy!

Dotace pro české firmy a společná expozice CzechTrade


HANNOVER MESSE je světově nejdůležitější veletrh v rámci zpracovatelského průmyslu, který se již přes 50 let pravidelně na jaře koná v německém Hannoveru. Další ročník proběhne 20.-24. dubna 2026. Jedná se o prvotřídní platformu pro prezentaci novinek z oblasti průmyslové automatizace a IT, energetických a environmentálních technologií, vývoje a výzkumu v rámci oboru strojírenství. Na prezentaci na veletrhu HANNOVER MESSE je možné získat dotaci od agentury CzechTrade, nebo se přímo zapojit do společné expozice českých firem.