Aktuality -> Hardware - 4. 10. 2011

Všestranné úložiště dat pro malé firmy

D-Link ShareCenter Pro DNS-1100-04 spojuje iSCSI a funkce NAS

Společnost D-Link rozšiřuje svoji řadu produktů ShareCenter Pro o nový model DNS-1100-04 pro ukládání dat ve firemním prostředí. Toto všestranné zařízení spojuje výkonnou technologii iSCSI s funkcemi NAS, které umožňují například jeho flexibilní začlenění do sítě, a je určeno pro čtyři SATA disky (každý s maximální kapacitou 3 TB). Produkt je pro uživatele zajímavý vysokou rychlostí přenosu dat, intuitivním uživatelským rozhraním a snadností použití.


Je vybaven také širokou škálou zabezpečovacích a zálohovacích funkcí, například CHAP (Challenge Handshake Authentication Protocol) nebo Volume Snapshot. Svými parametry představuje úložné řešení, které je určeno zejména pro malé firmy nebo pro samostatná oddělení velkých podniků. Ve všech prostředích a aplikacích umožňuje DNS-1100-04 firmám snadno a efektivně zvládat rostoucí objemy dat bez vysokých nákladů na další IT zdroje.

ShareCenter Pro DNS-1100-04 – přehled hlavních vlastností:

  • 2× 10/100/1000 Mb/s Gigabit Ethernet port
  • prostor pro až 4 SATA pevné disky (max. 12 TB)
  • 2× USB 2.0 port pro přídavné paměťové médium a komunikaci se záložním napájecím zdrojem (UPS)
  • čtyři provozní režimy: JBOD (Just a Bunch of Drives), RAID0, RAID1, RAID5
  • kompatibilní s Windows, Linux, MacOS
  • rozšířené funkce pro ochranu dat, například pro okamžitou obnovu svazku a zápis snapshotů pro více svazků
  • kompletní zabezpečení s podporou pro VLAN tagging, AES šifrování a protokol CHAP
  • S.M.A.R.T. (monitorování stavu disků)


Instalace, konfigurace a správa tohoto iSCSI síťového úložiště dat je velmi jednoduchá. Dodávaný program D-Link Easy Search Utility rozpozná zařízení v síti a automaticky připojí jednotlivé diskové jednotky. Uživatel má možnost výběru ze čtyř provozních režimů. Například režim RAID5 zaručuje vysoký stupeň ochrany dat tak, že je ukládá redundantně na několik pevných disků.

Díky vestavěnému FTP serveru nebo správci souborů s webovým rozhraním mají zaměstnanci k datům kdykoli přístup také přes internet. Soubory jsou chráněny proti neoprávněnému přístupu a zákeřným útokům také pomocí zabezpečovacích funkcí, jako je VLAN tagging nebo AES šifrování. Další stupeň zabezpečení přidává autentizační protokol CHAP. Ten umožňuje vzájemnou oboustrannou autentizaci mezi uživateli sítě a úložištěm dat. Uživatelé zařízení ShareCenter Pro nezískají přístup k vestavěným pevným diskům na DNS 1100-04, dokud není provedena bezpečnostní kontrola přes CHAP.

DNS-1100-04 ShareCenter Pro je k dostání za 14 900 Kč (včetně DPH).


 
  

- PR -

Řešení dopravy v IS KARAT

Od verze 24 je v informačním systému KARAT k dispozici nové řešení pro řízení a plánování dopravy. Toto řešení vzniklo na základě požadavků zákazníků pro sofistikovanější přístup k plánování a řízení dopravy v IS KARAT bez zbytečných investic a propojení na systémy třetích stran.

  

- PR -

3Dfindit – chytré vyhledávání 3D modelů

a sestav pro moderní firmy


Máte v databázi tisíce 3D dílů a stále dokola řešíte problém, že potřebný díl nemůžete najít? Vznikají vám duplicitní soubory, které komplikují práci i správu dat? Právě na tyto výzvy reaguje 3Dfindit – pokročilý systém pro vyhledávání 3D dat na základě geometrické podobnosti a dalších inteligentních filtrů. Tato platforma, vyvíjená společností CADENAS, pomáhá konstruktérům, inženýrům i nákupčím rychle najít správné 3D CAD modely, čímž výrazně šetří čas, snižuje náklady a zvyšuje efektivitu firemních procesů.