facebook
Aktuality -> Hardware - 23. 7. 2018 12:54

Všestranné řešení pro ukládání a sdílení dat na cestách

WD My Passport Wireless ProVšem, kteří často cestují a pracují v terénu s větším množstvím dat, přijde vhod mobilní bezdrátový pevný disk WD My Passport Wireless Pro. Jeho vlastnosti vycházejí vstříc především fotografům a kameramanům, ale ocení jej prakticky všichni uživatelé mobilních zařízení pro ukládání a sdílení dat.Popsat zařízení WD My Passport Wireless Pro je vlastně jednoduché. Externí pevný disk totiž zná určitě každý, takže k němu ještě přidejme čtečku SD karet, Wi-Fi modul pro rychlé bezdrátové připojení a baterii pro celodenní provoz s funkcí powerbanky, a máme to. Výsledkem je My Passport Wireless Pro, přenosné datové úložiště pro snadné nahrávání, úpravy a streamování fotografií nebo videí, ale pochopitelně i sdílení jakýchkoli jiných dat přímo v terénu.

Disk je umístěn v černém plastovém pouzdře s jemnou a na dotek velmi příjemnou povrchovou úpravou. Na spodní straně je disk navíc opatřen čtveřicí gumových podložek, aby neklouzal na jakémkoliv hladkém povrchu. Na vrchní straně jsou indikátory Wi-Fi a zápisu dat na disk. Na levé straně je slot na SD kartu, na zadní straně se nachází tlačítko vypínače disku spolu s konektory USB 2.0 (pro funkci powerbanky) a microUSB 3.0 pro připojení k PC. Užitečné je tlačítko kontroly stavu baterie.

Zatímco normální externí disk potřebuje napájení z notebooku nebo počítače, disk My Passport Wireless Pro má vlastní baterii s kapacitou 6 400 mAh, která nejen zajistí jeho celodenní provoz (až 10 hodin přehrávání videa), ale je možné ji využít i pro nabíjení jiných mobilních zařízení, a plní tedy funkci powerbanky.

K disku se lze jednoduše připojit z počítačů s Windows nebo Mac OS jako k jinému externímu disku, pro plnohodnotný bezdrátový přístup z mobilních zařízení s Androidem nebo iOS je třeba nainstalovat aplikaci MyCloud. Bezdrátové připojení je dostatečně rychlé i pro přenos velkých objemů dat. Vestavěná dvoupásmová Wi-Fi 802.11ac umožňuje disk My Passport Wireless Pro připojit až k osmi zařízením najednou a má dostatečnou kapacitu pro rychlé přenosy dat i hladké streamování multimediálních souborů ve vysokém rozlišení. Díky tomu lze prohlížet a upravovat fotografie a videozáznamy pohodlně bezdrátově na připojeném tabletu nebo notebooku.

WD My Passport Wireless Pro
Plusy Minusy
Integrovaná baterie s velkou kapacitou a funkcí powerbanky Větší hmotnost – chceme totéž na bázi flash disku SSD.
Tichý chod
Ochrana disku heslem
Čtečka paměťových karet
Dvoupásmová Wi-Fi 802.11ac

 
  

- Inzerce -

PDM pro malé a středně velké firmy

SiemensPotřebujete PDM pro malou firmu? Nebo PDM pro středně velkou firmu? A už jste uvažovali o Teamcenteru jako PDM systému pro malé a středně velké firmy?

  

- Inzerce -

Nezapomněli jste si prodloužit předplatné časopisu IT Systems?

Začátek nového roku je nejen obdobím, kdy už se pomalu začínají rozplývat mnohá novoroční předsevzetí. Je také obdobím, kdy je třeba provést řadu každoročně se opakujících činností. V případě IT manažerů a IT profesionálů by mezi nimi nemělo chybět prodloužení předplatného časopisu IT Systems.