facebook
Aktuality -> Hardware - 23. 7. 2018 12:54

Všestranné řešení pro ukládání a sdílení dat na cestách

WD My Passport Wireless ProVšem, kteří často cestují a pracují v terénu s větším množstvím dat, přijde vhod mobilní bezdrátový pevný disk WD My Passport Wireless Pro. Jeho vlastnosti vycházejí vstříc především fotografům a kameramanům, ale ocení jej prakticky všichni uživatelé mobilních zařízení pro ukládání a sdílení dat.Popsat zařízení WD My Passport Wireless Pro je vlastně jednoduché. Externí pevný disk totiž zná určitě každý, takže k němu ještě přidejme čtečku SD karet, Wi-Fi modul pro rychlé bezdrátové připojení a baterii pro celodenní provoz s funkcí powerbanky, a máme to. Výsledkem je My Passport Wireless Pro, přenosné datové úložiště pro snadné nahrávání, úpravy a streamování fotografií nebo videí, ale pochopitelně i sdílení jakýchkoli jiných dat přímo v terénu.

Disk je umístěn v černém plastovém pouzdře s jemnou a na dotek velmi příjemnou povrchovou úpravou. Na spodní straně je disk navíc opatřen čtveřicí gumových podložek, aby neklouzal na jakémkoliv hladkém povrchu. Na vrchní straně jsou indikátory Wi-Fi a zápisu dat na disk. Na levé straně je slot na SD kartu, na zadní straně se nachází tlačítko vypínače disku spolu s konektory USB 2.0 (pro funkci powerbanky) a microUSB 3.0 pro připojení k PC. Užitečné je tlačítko kontroly stavu baterie.

Zatímco normální externí disk potřebuje napájení z notebooku nebo počítače, disk My Passport Wireless Pro má vlastní baterii s kapacitou 6 400 mAh, která nejen zajistí jeho celodenní provoz (až 10 hodin přehrávání videa), ale je možné ji využít i pro nabíjení jiných mobilních zařízení, a plní tedy funkci powerbanky.

K disku se lze jednoduše připojit z počítačů s Windows nebo Mac OS jako k jinému externímu disku, pro plnohodnotný bezdrátový přístup z mobilních zařízení s Androidem nebo iOS je třeba nainstalovat aplikaci MyCloud. Bezdrátové připojení je dostatečně rychlé i pro přenos velkých objemů dat. Vestavěná dvoupásmová Wi-Fi 802.11ac umožňuje disk My Passport Wireless Pro připojit až k osmi zařízením najednou a má dostatečnou kapacitu pro rychlé přenosy dat i hladké streamování multimediálních souborů ve vysokém rozlišení. Díky tomu lze prohlížet a upravovat fotografie a videozáznamy pohodlně bezdrátově na připojeném tabletu nebo notebooku.

WD My Passport Wireless Pro
Plusy Minusy
Integrovaná baterie s velkou kapacitou a funkcí powerbanky Větší hmotnost – chceme totéž na bázi flash disku SSD.
Tichý chod
Ochrana disku heslem
Čtečka paměťových karet
Dvoupásmová Wi-Fi 802.11ac

 
  

- Inzerce -

Využijte letní akce na předplatné časopisu IT Systems!

Nenechte si ujít příležitost dostávat pravidelně informace ze světa podnikové informatiky a předplaťte si časopis IT Systems. Udržujte si přehled v oboru a získejte inspiraci, jak využít informační technologie pro vaši firmu nebo organizaci. K pořízení nebo obnovení předplatného IT Systems je nyní ideální příležitost. Právě totiž probíhá letní akce, v rámci níž je možno získat roční předplatné jen za 699 Kč.