facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 27. 2. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Vojtěch Černý povede nové oddělení Algotechu zaměřené na AI

Vojtěch ČernýAlgotech založil samostatné expertní oddělení, které se zaměřuje na profesionální využití umělé inteligence ve firmách. Nové oddělení povede Vojtěch Černý, který byl jmenován do pozice ředitele pro inovace.Algotech nejprve začal využívat a integrovat nástroje AI pro zefek­tiv­ně­ní svých vlastních interních procesů. Vzhledem k pozitivním výsledkům se firma rozhodla tyto služby začít nabízet i pro své zákazníky. Aktuálně pracuje na několika pilotních projektech a to především s napojením nástrojů AI na systémy CRM a call centra.

Nové oddělení se věnuje zpřístupnění AI nástrojů v širokém portfoliu řešení Algotechu, především v komunikačních systémech jako jsou voice boti, chat boti nebo automatizace práce se zákazníky, v CRM, ERP, ale také při vývoji aplikací.

„Smyslem naší práce je pomáhat klientům s jejich IT potřebami tak, aby co nejlépe využívali to, co je k dispozici, a aby jim to přineslo užitek. AI nemůžeme v tomto ohledu přehlédnout a jsme moc rádi, že jsme jednou z prvních společností, která umí skvěle využívat dlouhodobé zkušenosti a zároveň je účelně kombinovat s nejnověj­ší­mi trendy,“ upřesňuje František Zeman, generální ředitel Algotechu.

Vojtěch Černý doplňuje: „Umělá inteligence představuje budoucnost každodenního života. Neustále se rozšiřuje do více a více oborů, přičemž nejsme schopni ani po desetiletích zkoumání zcela určit její hranice. Jsem rád, že mohu být u toho a podílet se na jejím zavádění do praxe u zákazníků Algotechu. Příští měsíce a roky budou i nadále transformativní a myslím, že se máme na co těšit.“

Vojtěch Černý je absolventem oboru umělé inteligence na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. V Algotechu pracuje od roku 2017, dříve jako vedoucí vývojářských týmů, nově na pozici ředitele pro inovace.


 
  

- PR -

7 vlastností ERP systému, které dělají uživatelům radost

Kdy je ovládání ERP systému poho­dl­né? Když mohou jeho uživatelé snadno a efektivně pracovat s potřebnými funkcemi a informacemi bez zbytečných obtíží. Tím se zvýší produktivita jejich práce, omezí se chybovost a firma poroste.

  

- PR -

5 tipů, jak vybrat WMS pro vaši firmu

Řešíte dnes a denně pohyb zboží ve skladu? Warehouse Manage ment System je softwarové řešení navržené, sestavené a vyladěné pro správu a optimali­za­ci skladových operací a obecně veškerých procesů ve skladu. Pomáhá mimo jiné v řízení pohybu zboží, sledování skladových zásob, plánování příchodu a odchodu zboží, a díky těmto superschopnostem zefektivňuje správu skladu.