facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 21. 10. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Vítěz soutěže diplomových prací IT SPY se letos může těšit na dvojnásobnou finanční odměnu

IT SPYLetošní ročník soutěžního klání nejlepších diplomových prací mladých informatiků IT SPY ukončil přihlašování. Do užšího výběru postoupilo celkem 52 diplomových projektů, které vzešly z téměř 1200 IT prací obhájených v minulém akademickém roce. Soutěž letos podpoří T-Mobile, Seznam a Počítačová škola Gopas. I díky těmto partnerům se letos podaří zatraktivnit soutěž pro studenty, finanční odměna se oproti loňsku zdvojnásobila na 2000 eur určených na další rozvoj projektu, či vzdělání vítěze.



„Těší nás, že v úsilí najít a posvítit si na začínající hvězdy IT nebe, nejsme sami, ale přidávají se další partneři. Společně můžeme veřejnosti představit nejen největší mladé talenty, ale také jim pomoci v začátcích jejich IT kariéry, kdy jsou ještě na pomyslné startovní čáře,“ říká Bohumír Zoubek, porotce soutěže IT SPY za společnost Profinit, která soutěž spolupořádá. „Uspořádat podobnou soutěž na vysoké odborné úrovni vyžaduje čas a úsilí ambasadorů z vysokých škol a porotců, a také finance. I letos budeme chtít opět zpřístupnit finále a slavnostní vyhlášení výsledků odborné veřejnosti prostřednictvím streamu. Proto jsme rádi za finanční i materiální podporu a mediální prostor, který nám poskytují naši letošní partneři T-Mobile, Gopas a Seznam,“ doplňuje Zoubek.

Do aktuálního ročníku soutěže IT SPY se zapojilo 6 předních čes­kých vysokých škol a 5 slovenských univerzit, na kterých v minulém akademickém roce mladí informatici obhájili téměř 1200 diplomových prací. Z nich vybrali zástupci vysokých škol, tzv. ambasadoři, celkem 52 projektů s největším potenciálem na vítězství v soutěži. Následně odborná porota vybere finalisty, kteří budou svou práci obhajovat ve finále, jež proběhne 24. listopadu 2022.

Záštitu soutěži letos udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo průmyslu, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu SR, Hospodářská komora, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost a KINIT.

Prioritou soutěže je úzké propojení teorie a praxe, které dokazují témata vítězných prací loňského ročníku, mezi kterými byla např. diplomová práce věnovaná odhalování velmi nebezpečných kybernetických útoků pomocí metody strojového učení nebo metoda přesnější diagnostiky očních nemocí, která může pomoci včasnému odhalení zeleného zákalu, celosvětově nejčastější příčiny slepoty. Loňský ročník soutěže prolomil mýtus, že informatika je doménou mužů, když poprvé v historii soutěže zvítězila mladá vědkyně, Jindřiška Deckerová. Absolventka Fakulty elektrotechnické na Českém vysokém učení technickém v Praze, oslnila odbornou porotu unikátním algoritmem, který lze využít například pro řízení autonomních dronů a robotů.

Aktuální dění o průběhu soutěže najdou zájemci na novém webu www.itspy.cz.


 
  

- PR -

Jak zajistit vzornou docházku u zaměstnanců v terénu?

Díky digitalizované evidenci do­cház­ky, která snižuje admi­ni­stra­tiv­ní zátěž personalistů a eliminuje nepoctivé praktiky zaměstnanců, můžete ušetřit až statisíce korun ročně. Pozdní příchody, dřívější odchody, půjčování kartiček nebo čipů, falešné přesčasy nebo evidence příchodu či odchodu na nesprávném místě — to vše se negativně projeví na výši vašich mzdových nákladů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.