facebook
Aktuality -> Hardware - 10. 7. 2020

Větší disky a nová úložiště WD pro podniky a datová centra

WDSpolečnost Western Digital oznámila dostupnost vyšších kapacit 16 TB a 18 TB u svých pevných disků WD Gold, které jsou určeny pro použití v různých aplikacích, od datových center přes úložiště pro střední i malé firmy až po softwarově definovaná úložiště. WD současně uvedlo také nové vylepšené verze datových úložišť Ultrastar JBOD a hybridní ukládací server Ultrastar.Vyšší kapacity pevných disků pomohou podnikům držet krok s rychle rostoucím objemem dat. Řada WD Gold nyní nabízí nové kapacity pevných disků CMR 16 TB a 18 TB. K navýšení kapacity disků řady WD Gold přispělo využití technologické platformy pevných disků Ultrastar 18 TB a 20 TB.

Nové pevné disky WD Gold CMR, které jsou už nyní k dispozici, mají pětiletou omezenou záruku, jsou určeny pro použití v podnikových serverových a ukládacích systémech a jsou speciálně konstruovány pro intenzivní pracovní zatížení. S hodnotou až 2,5 milionu hodin MTBF poskytují pevné disky WD Gold vyšší úroveň spolehlivosti a odolnosti a technologii ochrany proti vibracím pro lepší a konzistentní výkon. Pevné disky WD Gold jsou navrženy tak, aby zvládly pracovní zatížení až 550 TB ročně, což patří k nejvyšším hodnotám mezi 3,5palcovými pevnými disky. Nové disky WD Gold také využívají technologii HelioSeal společnosti Western Digital, která umožňuje vysoké kapacity při nízké spotřebě energie.

WD

Další inovace v oblasti pevných disků

Přestože v poslední době více pozornosti poutají disky SSD, zůstávají disky HDD nejlepším řešením pro široké spektrum aplikací. „Vysokokapacitní podnikové pevné disky budou nadále dominovat na trhu blízkých (nearline) a sekundárních úložišť, protože jednoduše neexistuje žádná jiná nákladově efektivní alternativa pro data v obrovském měřítku,“ uvedl John Chen, viceprezident společnosti TRENDFOCUS.

Pevné disky tedy nejsou uzavřenou kapitolou a Western Digital proto pokračuje v inovacích v řadě technických aspektů HDD, jako jsou energetická asistence záznamu (EAMR), mechanická konstrukce, materiály a technologie záznamu. Pevné disky Ultrastar DC HC650 20 TB s hostitelem spravovaným záznamem SMR a pevné disky Ultrastar DC HC550 CMR 16 TB a 18 TB, které byly oznámeny v září 2019 a momentálně jsou dodávány, jsou první komerční implementací technologie EAMR na trhu.

WD

Tyto pevné disky přinášejí špičkovou plošnou hustotu záznamu díky technologiím jako je HelioSeal pro vynikající energetickou účinnost a mechanickými inovacemi, jako je první použití TSA na trhu, které zvyšuje přesnost polohování hlavy a poskytuje vyšší kapacitu. Tyto devítiplotnové disky umožňují efektivněji řešit a škálovat kapacitu datových center s bezkonkurenčně nízkou hodnotou celkových nákladů na vlastnictví (TCO).

Ukládací servery Ultrastar

Současně s novými disky byly rovněž oznámeny inovace ukládací platformy typu JBOD Ultrastar Data60 a Data102 a ukládací server Serv60+8, které nyní využívají pevné disky Ultrastar DC HC550 CMR o kapacitách 16 TB a 18 TB. Tato nová úložiště tak dosahují kapacity až 1 836 PB ve skříni o výšce 4U. Očekává se, že příští čtvrtletí budou následovat platformy Ultrastar vybavené pevnými disky Ultrastar DC HC650 20 TB SMR, což opět zvýši celkovou kapacitu platformy.

WD

JBOD platformy Data60 a Data102 poskytují vysokou flexibilitu pro kombinace HDD a SSD s až 24 sloty, zatímco Serv60+8 zase nabízí široký výběr procesorů, paměti a jednotek, což pomáhá optimálně vyvážit rovnováhu mezi kapacitou, výkonem a náklady.


 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.