facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 7. 6. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Venkovní mesh systém pro vysoko­rych­lost­ní internet pod širým nebem

Deco X50-OutdoorSpolečnost TP-Link představila zajímavou novinku v rámci své řady Wi-Fi mesh systémů Deco. Jde o venkovní mesh systém X50-Outdoor s Wi-Fi 6 a připojením s rychlosti až 3 000 Mb/s. Uživatelé se tak nemusí omezovat jen interiérem, stabilní a rychlý internet si užijí i pod širým nebem. Řešení je přitom vhodné i pro místa se zvýšeným výskytem prachu, jako jsou třeba garáže nebo dílny.Mesh systémy řady Deco se uplatňují především v interiérech, kde dokáže vytvořit stabilní a silný signál i v místech, kam běžný router nedosáhne. To vše jednoduše bez potřeby odborné instalace a nutnosti vytvářet několik sítí. Zařízení se automaticky připojuje vždy k jednotce Deco s nejlepším signálem. Výhodou takového řešení je kromě popsaných benefitů také univerzálnost celého systému, který je možné pomocí jednotek Deco libovolně rozšiřovat. V jedné síti můžete využívat až 10 jednotek.

Novinka Deco X50-Outdoor nabídku mesh systémů TP-Link rozšiřuje a umožňuje vytvořit dvoupásmový přístupový bod s pokrytím až 230 m². Stabilní a rychlý internet tak lze mít k dispozici i u bazénu, na předzahrádkách kaváren, na větší zahradě nebo v dílně. Do pokrytí WiFi sítí se snadno dostanou elektrické brány, chytré robotické sekačky či venkovní IP kamery. V mesh síti tak může být najednou připojeno až 150 zařízení.

Deco X50-Outdoor disponuje ethernetovými porty, které poskytují solidní vysokorychlostní přístup k internetu a podporuje PoE (Power over Ethernet), ale samozřejmostí je také klasické AC napájení. Vý­rob­ce myslí i na složitost venkovního prostředí, čemuž jsou přizpů­so­be­ny široké možnosti instalace. Jednotku je tak možné jednoduše připevnit na zeď, sloup, či ji umístit na rovnou plochu. Jednotka se stupněm krytí IP65 odolá povětrnostním vlivům, prachu a vibracím.

Deco X50-Outdoor

Zprovoznění jednotek Deco zvládne i laik bez odborných znalostí. Nastavení totiž probíhá prostřednictvím aplikace Deco, která je volně dostupná pro zařízení s Androidem a iOS. Ta uživatele provede ve třech jednoduchých krocích základní instalací. Pomocí stejné aplikace pak lze domácí mesh síť spravovat a ovládat třeba i hlasem pomocí Alexy nebo Asistenta Google.

Mesh systémy Deco poskytují vyspělou úroveň zabezpečení. Samozřejmostí je tak ochrana sítě v reálném čase, blokování škodlivých stránek, nebo prevence narušení. Uživatelům jsou také generovány přehledné statistiky, které jim umožní lépe poznat síť, a to prostřednictvím dat zahrnujících přehled všech uživatelů, online časovou analýzu, historii prohlížeče či statistiku koncového zařízení.


 
  

- Inzerce -

Poslechněte si úspěšný příběh spojení ERP a APS v praxi

Meet UpCo je potřeba k úspěšnému řízení strojírenské firmy z pohledu informačního systému? Jak si společnost Fermat poradila díky spojení ERP a APS s dobou plnou změn? Na tyto otázky odpoví setkání „Silné nástroje pro výrobu a její plánování“, které se uskuteční 11. 10. 2023 v prostorách RHK Brno v areálu brněnského výstaviště. Bohaté zkušenosti z implementace, používání a rozšiřování informačního systému vás vtáhnou do užitečné diskuse.

  

- Inzerce -

Data-Informace-Inovace

IT Systems 9/2023Aktuální vydání IT Systems se prakticky skládá ze dvou časopisů, protože jeho součástí je druhé letošní číslo magazínu CAD. Jde o titul specializovaný na problematiku IT řešení pro celý životní cyklus produktů od návrhu a konstrukce, přes digitalizaci výroby až po zákaznický servis. Jeho hlavním tématem je význam optimalizace v předvýrobních etapách a vytvoření digitálního vlákna pro efektivní sdílení dat napříč firmou.