Aktuality -> IT Business - 26. 4. 2016

Veletrh CeMAT 2016 slibuje velký důraz na IT témata

CeMATVeletrh CeMAT letos poprvé klade mimořádně velký důraz na IT a zaměří se na propojení fyzického světa logistiky s digitálním světem. V Hannoveru ukáže mnoho vystavovatelů na svých stáncích naživo, jak lze logistické procesy automatizovat a zefektivnit s využitím pokročilých IT řešení. Podle slov Wolfganga Pecha, ředitele odboru Deutsche Messe AG, dochází k proměně veletrhu, protože IT systémy dnes stále více rozhodují o úspěchu intralogistického řešení.



CeMAT je nejvýznamnějším světovým veletrhem intralogistiky a řízení dodavatelského řetězce, který se koná každé dva roky v Hannoveru. Pořádá jej společnost Deutsche Messe AG a letošní ročník se uskuteční od 31. května do 3. června 2016.

Z mnoha vystavovatelů, kteří se na letošním CeMATu představí s nabídkou IT řešení pro logistiku. jsme vybrali:

  • Poprvé bude letos na veletrhu CeMAT zastoupen SAP formou velkého partnerského stánku ve výstavní sekci Logistics IT v hale č. 27. „Představíme především naše řešení SAP S/4HANA jako softwarový balíček a jako náš přístup ke komplexnímu řešení logistiky,“ slibuje Ralf Schränkler ze SAPu a dodává „Nerozlišujeme příliš mezi interní a externí logistikou – pro nás je rozhodující taková logistika, která je propojená od dodavatele až ke koncovému zákazníku.“
  • Michael Baranowski, jednatel společnosti Team láká na téma rozšířené reality a využití metody vychystávání Pick-by-Vision. „Na našem veletržním stánku budou moci návštěvníci sami provádět vychystávání s použitím datových brýlí. Budou si moci vytvořit vlastní představu o silných a slabých stránkách této nové techniky a ověřit si možné oblasti využití ve svém vlastním podniku.“
  • Také společnost SSI Schäfer souhlasí s novou koncepcí veletrhu CeMAT. „Integrace hardwaru ve skladech a při vychystávání se může podařit jen s pomocí dobrého softwaru,“ prohlásil Johann Klug ze společnosti SSI Schäfer a dodal, že „Na veletrhu CeMAT letos chceme představit komplexní řešení pro inteligentní propojení lidí, procesů, zboží a firem. 

CeMAT

CeMAT

Foto: Deutsche Messe AG


 
  

- PR -

Řešení dopravy v IS KARAT

Od verze 24 je v informačním systému KARAT k dispozici nové řešení pro řízení a plánování dopravy. Toto řešení vzniklo na základě požadavků zákazníků pro sofistikovanější přístup k plánování a řízení dopravy v IS KARAT bez zbytečných investic a propojení na systémy třetích stran.

  

- PR -

IQHUBS: když data rozhodují o budoucnosti výroby

Moderní továrny jsou technologicky vyspělé – stroje, linky, roboti – ale když se vedení ptá: „Proč klesla produktivita?“, odpověď chybí. Reporty přicházejí pozdě, čísla se rozcházejí. Rozhodování bez spolehlivých dat pak vede k nižší efektivitě a vyšším nákladům. A právě to je paradox: technologie jsou všude, ale chytrá data chybí. Proto jsme vyvinuli systém, který tento začarovaný kruh rozbíjí. Nad výrobou leží informační mlha a tu zvedáme.