Aktuality -> IT Business - 14. 1. 2015

V Praze vyroste datové centrum za stamiliony korun

Společnost VSHosting zahájila stavbu ServerParku – datového centra pro koncové zákazníky. Výstavba objektu o výměře 1 500 m2 bude stát zhruba až 250 milionů korun a pojme až 7 500 serverů s celkovou kapacitou teoreticky 15 petabytů a 500 000 gigabytů operační paměti. Stavba datového centra ServerPark byla zahájena v listopadu loňského roku a měla by být dokončena zhruba v polovině roku 2015. VSHosting projektoval ServerPark s cílem postavit nejmodernější datové centrum v České republice. Tomu odpovídají nároky na bezpečnost a technologickou vybavenost.



ServerPark bude po technologické stránce nastaven na standard TIER IV, což je v současnosti nejvyšší možný standard datových center nastavený americkým UPTIME INSTITUTE. Vedle vysoké bezpečnosti bude ServerPark vybaven nejmodernějším modulárním UPS, novým typem chladicího systému a připojením k několika globálním internetovým páteřním sítím pro zajištění rychlé konektivity do USA, Jižní Ameriky, Ruska a Asie. Budova bude mít také tři vlastní nezávislé optické přípojky.

 

ServerPark je koncipován pro elektrický příkon až 2MW, obsahuje 150 datových rozvaděčů a projekt je rozdělen do tří etap pro budoucí expanzi. Datové centrum disponuje dvěma vlastními trafostanicemi 22kV/0,4kV obsahující čtyři nezávislé transformátory. Zpočátku bude vybaveno dvěma výkonnými generátory v záloze N+1 (generátory jsou na sobě nezávislé a fungují autonomně). Chlazení bude realizováno klimatizačním systémem, který je rozdělen do čtyř nezávisle funkčních celků pro zajištění vyšší spolehlivosti v záloze N+1, přičemž unikátností je připojení těchto klimatizačních systémů a to včetně výkonné části (kompresory) na záložní bateriový systém UPS.


 
  

- PR -

MyPersonas: Vytvořte své digitální dvojče a uvolněte si ruce

Společnost GFI Software nedávno představila řešení MyPersonas, nástroj pro generování odpovědí na otázky zákazníků v reálném čase. MyPersonas je řešení založené na umělé inteligenci (AI), které firmám dovoluje vytvořit digitální klony klíčových zaměstnanců umožňující okamžitě a kvalifikovaně a odpovídat na opakující se každodenní požadavky s využitím veškerých firemních informací. Každá MyPersona je vytvořena na základě znalostí zaměstnance, kterého zastupuje, což znamená, že může reagovat stejně jako tento zaměstnanec. MyPersonas jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a mohou komunikovat ve více než 160 jazycích.

  

- PR -

Synology BC800Z

Nová generace dohledových kamer


Synology BC800Z představuje moderní a komplexní pojetí dohledového řešení, které propojuje kvalitní optiku, 4K rozlišení, hybridní osvětlení a inteligentní edge AI. Pro průmyslové podniky, distribuční centra, dopravní areály nebo zabezpečení objektů kritické infrastruktury jde o výrazný krok vpřed. Kamera nabízí flexibilitu, která dříve vyžadovala specializované PTZ systémy nebo rozsáhlou backend analytiku — a zároveň výrazně zjednodušuje provoz i integraci.