- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (48)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
V Praze se uskuteční dataminingový kongres
SPSS pořádá pravidelnou celoevropskou konferenci Directions 2009

V Praze se letos v květnu už podruhé sejdou světové špičky v oblasti sběru a vyhodnocování dat na konferenci „SPSS Directions 2009“. Společně pojednají na témata jako je řízení vztahů se zákazníky, výzkum trhu a marketing. Účastníci konference, která se uskuteční od 11. do 14. května v pražském hotelu Hilton, si budou moci vybrat z více než padesáti tématických bloků v devíti specializovaných sekcích. Konference se zaměří na všechny podstatné oblasti, kde se využívá počítačová analýza dat, od marketingu až po řízení rizik ve firmách i státní sféře. Chybět nebude ani reflexe současné ekonomické recese a možných cest, jak se s ní vypořádat.


Na konferenci Directions vystoupí například Marcus Du Sautoy, profesor matematiky na Univerzitě v Oxfordu a Stephen Baker, hlavní redaktor deníku BusinessWeek a autor marketingového bestselleru „The Numerati“. Chybět nebude ani Jack Noonan, prezident a výkonný ředitel společnosti SPSS Inc., která konferenci pořádá. Účastníci se z jeho úst dozvědí, jakým způsobem se rozvíjí analýzy dat napříč komerčním, akademickým a státním sektorem.
SPSS svou obsahovou nabídkou na letošních Directions reflektuje i ekonomickou krizi a očekávanou hospodářskou recesi. Součástí konference Directions budou i odborné semináře, kde se účastníci dozví více o optimalizaci marketingových kampaní s pomocí segmentace zákazníků, nebo o tom, jak si pod tlakem současné ekonomické situace udržet zákazníky a zároveň zvýšit zisky. Trendem se v době ekonomického poklesu stanou i různé formy podvodů, jako pojistné podvody nebo daňové úniky. SPSS se proto rozhodlo zařadit také specializovaný kurz o využití analýzy dat při odhalování zločinu a různých finančních podvodů.
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Formulář pro přidání akce
15.5. | Konference SCADA Security |
22.5. | Akce pro automobilové dodavatele "3DEXPERIENCE... |
12.6. | Konference ABIA CZ 2025: setkání zákazníků a partnerů... |
29.9. | The Massive IoT Conference |