Aktuality -> Komunikace a sítě - 25. 10. 2005

V Brně bylo otevřeno nové housingové centrum

Nová serverovna firmy Master Internet nabízí všechny moderní technologie pro spolehlivé a bezpečné hostování zákaznických serverů a telekomunikačních systémů. Součástí housingových služeb je také zákaznická podpora a nepřetržitý monitoring serverů a všech služeb. Zákazník si může pronajmout prostor pro tzv. rack server či pro běžný osobní počítač na polici. Dále je v klimatizované serverovně možné umístit vlastní stojany a telekomunikační technologie nebo si pronajmout uzamykatelnou schránku na servery.

Housingové centrum je připojeno k internetu prostřednictvím 1 Gbps a 100 Mbps portů. Do domácího peeringového centra NIX.CZ vede linka s kapacitou 1 Gbps, zahraniční konektivitu o objemu 5 Gbps zajišťují napojení na sítě TeliaSonera, Level3, Tiscali, Interroute a LambdaNet. Všem klientům je k dispozici bezplatná technická podpora a to buď e-mailem nebo telefonicky. Centrum je vybaveno průmyslovou jednotkou napájení UPS se záložním dieselagregátem. Serverovna je chráněna proti vstupu neoprávněných osob a vybavena identifikačním zařízením. Fyzický přístup k serverům je možný v pracovní dny od 8 do 16 hodin, mimo pracovní dobu lze návštěvu dohodnout telefonicky. Server-housingové centrum firmy Master Internet se nachází v centru Brna na ulici Cejl u zastávky městské hromadné dopravy.

 
  

- PR -

Proč je EDITEL vaší nejlepší volbou pro povinnou e-Faktúru na Slovensku?

Od 1. ledna 2027 čeká slovenské plátce DPH povinná B2B e-fakturace ve strukturovaném formátu EN 16931 (UBL/Peppol BIS 3) s doručováním přes síť Peppol. EDITEL je na změnu připraven už dnes – nabízí certifikovaný Peppol Access Point, komplexní řešení včetně archivace a hladký přechod bez zbytečných komplikací, navíc s technickou podporou 24/7.

  

- PR -

Čeští zaměstnanci už AI běžně používají,

ne vždy však bezpečným způsobem


Umělá inteligence se stává běžnou součástí pracovních procesů. Dokazují to lednová čísla ČSÚ, podle kterých 18 % českých podniků s více než 10 zaměstnanci používá AI. Nejčastěji ji využívají velké firmy, a to dokonce více než polovina z nich. Spolu s popularitou umělé inteligence však přichází i negativní fenomén tzv. shadow AI. Jedná se o firmou neschválené využívání AI nástrojů, které může vyústit až v únik firemních dat.