Aktuality -> Komunikace a sítě - 12. 1. 2009

Ústředny a IP systémy Well "na míru"

Well SIPPBX6200SDva nové typy sériově vyráběných IP ústředen a dva typy IP systémů, které jsou konfigurovatelné „na míru“ dle potřeb zákazníka, až do počtu 1000 účastníků, uvedla na trh společnost Joyce ČR. Well SIPPBX6200S a Well SIPPBX6200GS, IP ústředny do 200 / 400 účastníků, disponují všemi standardními funkcemi PBX a podporují také konferenční hovory. Typ 6200GS umožňuje navíc až 200 souběžných hovorů.


Well SIPPBX6200S je VoIP ústředna včetně funkcí víceúrovňového hlasového uvítacího menu pro příchozí hovory, hlasového záznamníku a konferenčních místností. Umožňuje připojit až 200 účastníků. Licence jsou dostupné pro 50, 100 a 200 účastníků. Je vhodným, cenově výhodným řešením pro malé a střední firmy, které vyžadují víceúrovňové hlasové uvítací menu. Dále jsou k dispozici prostředky pro vzdálenou správu, připojení vzdálených stanic nebo celé vzdálené kanceláře a software pro zpracování telefonních účtů.
Well SIPPBX6200GSWell SIPPBX6200GS navíc obsahuje router. Umožňuje připojit až 400 účastníků. Licence jsou dostupné pro 50, 100, 200, 300 a 400 účastníků. Produkt je vhodný a cenově výhodný pro středně velké firmy nebo call centra. Jsou k němu k dispozici stejné prostředky prostředky pro správu jako u typu 6200S.
Doporučená základní koncová cena ústředny SIPPBX6200S je 28 700 Kč, v případě modelu SIPPBX6200GS pak 48 500 Kč.
Well TS300Well RS120 a TS300 představují IP systémy až pro 50 až 1000 účastníků. Jedná se o plnohodnotný IP komunikační systém, který kromě IP-PBX obsahuje mail server, CRM systém, FAX server, billing server a mnoho dalších funkcí. Podmínkou a samozřejmostí je příprava ústředny „na klíč“, do konkrétního provozu, přímo firmou Joyce. Jde o návrh řešení, konfiguraci, instalaci u zákazníka, zaškolení správce systému, servis, případně dálkovou správu a další služby.



Základní technické údaje
Hardware

  • CPU Intel Quad-Core Xeon 2.66Ghz, RAM 2GB (max 8GB)
  • HDD SATAII 2x80GB - HW raid, (HDD pro nahrávání hovorů 500GB)
  • 1x DVD, 2x, resp. 4x PCIe Gigabit ethernet

Součásti systému

  • OS Linux, všechny moduly systému jsou OpenSource dle licence GNU/GPL
  • vícejazyčná podpora, IP-PBX (Asterisk based)
  • e-mail server, WEBmail client
  • CRM systém (vTigerCRM, SugarCRM)
  • FAX server, billing server

Funkce IP-PBX

  • podporované protokoly: SIP v2, IAX2, H.323,
  • podporované kodeky: G.711 a-Law, G.711 μ-Law, G.729, G.722, G.723.1, G.726, GSM, iLBC
  • automatická spojovatelka, voicemail
  • flexibilní IVR systém konfigurovatelný přes WEBové rozhraní
  • extension Batch Tool – dávkové vytváření poboček (klapek) importem z CSV souboru
  • provisioning sytém, podpora videotelefonie
  • panel operátorky
  • detailní CDR report s možností filtrování dle datumu, čísla klapky, čísla volaného, stavu hovoru.
  • export do CSV souboru
  • billing report s možností filtrování dle datumu, čísla klapky, čísla volaného. Export do CSV
  • report využití/zatížení volacích kanálů (SIP, H.323, IAX2, ZAP, Local)
  • volací fronty se statickým nebo dynamickým směrováním
  • konferenční hovory
  • podpora analogových FXS/FXO karet (PCI rozhraní)
  • podpora digitálních karet PRI/BRI (ISDN30/ISDN2)
  • neomezená podpora trunků
  • směrování odchozích/příchozích hovorů dle prefixů
  • funkce „hledej mě“
  • vyzváněcí skupiny telefonů
  • podpora volacího oprávnění nastavením PINu
  • DISA - pseudoprovolba
  • nahrávání hovorů včetně správy nahrávek přes webové rozhraní
  • hudba při čekání (lze uživatelsky změnit)
  • hudba při přepojení (lze uživatelsky změnit)

Přídavný software

  • modul callcentra pro zpracování kampaní

Ceny těchto produktů jsou závislé na počtu účastníků a kalkulují se individuálně.


 
  

- PR -

„Největší rezervu mají firmy ve schopnosti propojit AI s daty a procesy…“

Firmy investují do umělé inteligence, ale většina AI projektů se nikdy nedostane do běžného provozu. Proč mezi úspěšným pilotem a skutečně fungujícím řešením vzniká tak velká propast? O tom, kde podniky při nasazování AI nejčastěji chybují a proč většina AI pilotních projektů nikdy nepřekročí fázi experimentu, hovoří konzultant společnosti Hewlett Packard Enterprise Ladislav Pecen. Uvádí také, jak AI mění požadavky na IT infrastrukturu, jaké nároky přinášejí agentické systémy a proč se dnes do popředí dostává téma datové suverenity.