Aktuality -> Hardware - 29. 10. 2007

Úsporný IBM BladeCenter S pro malé firmy

IBM Bladecenter SSpolečnost IBM bude svůj systém BladeCenter nabízet menším firmám se sadou Office Ready Kit, která optimalizuje tuto platformu pro použití v kancelářském prostředí. Sada představuje datové centrum v jediné skříni, kterou mohou klienti umístit kdekoli v kanceláři. Pomůže jim snížit výdaje za energii a maximálně využít místo v kanceláři.
Office Ready Kit umožní až o 25 % snížit odběr energie, o polovinu snížit hlučnost v kanceláři a umístit server BladeCenter S hned vedle stolu, což pomůže naplno využít místo v kanceláři.


Sada pro BladeCenter S přispívá k vyšší efektivitě následovně:
  • Zabudované vzduchové filtry blokují prach, který by mohl kontaminovat vnitřní součástky serveru a ohrozit jeho spolehlivost.
  • Tlumič hluku vycházejícího ze systému snižuje hlučnost na 60 decibelů (odpovídá tiché konverzaci).
  • Volný prostor pro další rozšiřování systému umožňuje zabudovat další úložné disky nebo zdroje napájení v závislosti na vývoji potřeb firmy.
Kit poskytuje v jediné uzamykatelné skříni místo pro servery, úložná a zálohovací zařízení, klávesnici, monitor a myš. Zákazníci tak mají k dispozici integrovaný, bezpečný celek, který může nakonfigurovat obchodní partner a dodat jim jej připravený do firmy. Po uzamčení se BladeCenter S stává doslova datacentrem ve skříni.
Systém bude k dispozici v průběhu čtvrtého čtvrtletí 2007. Jeho cena, která zahrnuje zdroje napájení, ventilátory, montážní lišty do skříně a kombinovanou jednotku DVD/CD, začíná na 2599 USD.
Systém IBM BladeCenter S lze připojit do standardní 220V elektrické zásuvky a může v něm být nainstalován úložný subsystém a až šest blade serverů. BladeCenter S může pomoci snížit obvyklý počet 25 až 45 serverů používaných průměrnou středně velkou společností až o 80 procent.
BladeCenter S také obsahuje automatický instalační nástroj 1-2-3 Storage, který dává klientům přístup k sofistikovanému úložnému systému, jaký používají velké podniky, bez nutnosti odbornosti na úložné systémy. 1-2-3 Storage pomáhá zkrátit dobu instalace úložiště z 30 minut na dvě.

 
  

- PR -

Audit IT technologií

Udělejte první krok k modernímu a bezpečnému IT


Odpovídá stav vašich IT technologií dnešním standardům a vašim potřebám? Jsou vaše data v bezpečí? Potýkáte se často s výpadky systémů a nedostupností dat? Odpovědi i příčiny vám odhalí audit IT.

  

- PR -

Veolia pomáhá obcím v boji se suchem

a díky systému GIST Aplikace dokáže také lépe čelit povodním


Společnost Veolia pracuje již řadu let na projektu řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Jde o příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni. Součástí softwarového řešení chytrých dispečinků je také Povodňový informační systém vyvinutý ve spolupráci společností Středočeské vodárny a GIST Consulting. Povodňový informační systém funguje jako modul platformy GIST Aplikace.