facebook
Aktuality -> Hardware - 24. 2. 2010

Úsporná tiskárna pro pokladní tisk

Termální Epson TM-T88V tiskne i v odstínech šedé

Obchodní společnosti se v dnešní době musí více než dříve zabývat otázkami hospodaření a životního prostředí, zároveň ovšem nesmí ztratit ze zřetele zájmy zákazníků. Epson vytvořil termální tiskárnu TM-T88V, která firmám pomůže snížit provozní náklady na pokladní tisk a navíc jim umožní využívat nové způsoby komunikace se zákazníky prostřednictvím účtenek. TM-T88V je první termální pokladní tiskárna Epson, která dokáže reprodukovat skutečné odstíny šedi. Díky tomu je možné na zákazníky zapůsobit i pomocí účtenek a stvrzenek. Pátá generace pokladních tiskáren Epson využívá kombinaci osvědčených a zcela nových technologií, které zaručují delší životnost a vysokou spolehlivost.Tiskárna TM-T88V je navržena tak, aby zvládla velmi vysokou zátěž. V porovnání s předchozím modelem se výrobci podařilo optimalizovat součásti zařízení a tím výrazně zlepšit jeho klíčové technické parametry. Životnost integrované řezačky papíru se tak zvýšila o třetinu, tedy na dva miliony použití. Průměrný počet pracovních cyklů – průměrný počet cyklů mezi poruchami – se zvýšil o 35 procent na 70 milionů řádků. Tisková hlava má o 50 procent větší pokrytí než u produktů čtvrté generace.
Nová pokladní tiskárna má velmi dobré vlastnosti také s ohledem na ochranu životního prostředí. Veškeré technické procesy a materiály používané při její výrobě odpovídají nejnovějším ekologickým trendům. Jde o první termální pokladní tiskárnu, která získala certifikaci Energy Star.
Podstatně vylepšena byla také spotřeba papíru. Nová funkce tiskárny TM-T88V umožňuje automaticky zmenšit řádkování na účtence, aniž by bylo třeba měnit její obsah. Firmy tak mohou v závislosti na délce účtenky ušetřit až 15 procent nákladů na papír. Další možností snížení spotřeby je tisk loga nové účtenky ještě před odříznutím té předchozí – na začátku účtenky tak nevzniká nepotřebný okraj. S tiskárnou se dodává také adaptér na papírové role o šířce 58 mm, který umožňuje snadno ušetřit ještě více papíru.
Další výhodou tiskárny TM-T88V je možnost tisku obrázků. Účtenky lze vylepšit přidáním grafických prvků, obrázků a log ve vysoké kvalitě. Reklama na účtenkách, ať už ve formě slevových poukázek, kupónů ke střádání nebo jako součást marketingové kampaně, je a bude vysoce efektivním marketingovým nástrojem, protože zákazníky oslovuje přímo.
Pro tiskárnu TM-T88V existuje řada užitečných softwarových nástrojů, které umožňují jednoduchou integraci a vzdálenou správu tiskárny. Kromě všech současných komerčních platforem Windows podporuje nová pokladní tiskárna Epson poprvé i systém Mac OS (od verze 10.4.) a hlavní distribuce systému Linux.
Epson TM-T88V bude na evropském trhu k dispozici od dubna 2010.

 


 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.