Aktuality -> Hardware - 19. 8. 2010

USB flashdisk s vysokým zabezpečením

Verbatim představil nový USB disk Secure ‘n’ Go, který je odpovědí na rostoucí potřebu uživatelů udržovat data v bezpečí i při jejich přenášení. Novinka nabízí silné 256bitové AES hardwarové šifrování a povinné zadání hesla. Pro zvýšení zabezpečení je USB disk naprogramován tak, že po 20 neúspěšných pokusech o zadání hesla smaže veškerý obsah. Je k dostání v kapacitách 2 GB (doporučená cena 1199 Kč), 4 GB (1329 Kč), 8 GB (2926 Kč), 16 GB (4749 Kč) a 32 GB (6389 Kč).


Verbatim Secure ‘n’ Go má uživatelské rozhraní v angličtině, němčině, španělštině a francouzštině a je kompatibilní s Windows 2000, XP, Vista a Windows 7 (32bitové verze).


 
  

- PR -

Udržitelnost vyžaduje nový přístup k využívání energie v éře umělé inteligence

Rostoucí zájem o generativní umělou inteligenci vedl k výraznému nárůstu poptávky po výkonných výpočetních systémech. S tím ruku v ruce roste i spotřeba energie a náklady s tím spojené, a tento trend bude nadále pokračovat. Od svého vzniku se velikost modelů umělé inteligence exponenciálně zvětšuje. A větší modely znamenají výkonnější systémy, nebo delší dobu výpočtů a obojí vyžaduje více energie.

  

- PR -

Eloquens: e-mailová automatizace s podporou AI

E-mail se stal páteří firemní komunikace a očekává se, že do roku 2026 dosáhne celosvětový počet firemních uživatelů elektronické pošty 4,73 miliardy. E-mail sice umožňuje okamžitou komunikaci napříč organizacemi, ale jeho skutečné náklady jako čas, produktivita a ztracené příležitosti jsou často přehlíženy.