facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 27. 11. 2020 - Zdeněk Gric

USB adaptér Archer zesílí Wi-Fi u notebooku a stolnímu PC přidá bezdrátovou komunikaci

Společnost TP-Link představuje na trhu nový AC1300 bezdrátový USB adaptér Archer T4U Plus, který nabízí dvoupásmové připojení, silný signál i dvě externí antény pro vyšší stabilitu připojení.Vysoká rychlost připojení i stabilita

Díky USB adaptéru TP-Link Archer T4U Plus si ke své domácí bezdrátové Wi-Fi síti můžete připojit třeba i stolní počítač, který standardně Wi-Fi modulem vybaven není, případně zvýšit rychlost stávajícího řešení. Zařízení dokáže přijímat signál Wi-Fi ve dvou samostatných pásmech, přičemž díky podpoře standardu 802.11ac můžete očekávat vysokou rychlost připojení. Jmenovitě jde o až 400 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásmu 5 GHz. Zatímco první pásmo je vhodné pro běžné surfování či psaní e-mailů, v tom druhém můžete třeba streamovat video a on-line hry nebo stahovat objemné soubory.

Zásluhou zmíněných duálních fyzických antén s vysokým ziskem signálu 5 dBi je přenos a příjem dat silnější a stabilnější, a dokáže projít vícero překážkami včetně masivních stěn a podlah. Antény navíc můžete díky otočnému kloubu nastavit tak, aby byl příjem v daném prostředí opět co nejvyšší. Rychlost zvyšuje i podpora USB 3.0, standardu, který přináší svižnější připojení samotného adaptéru k počítači a rychlosti 802.11ac naprosto vyhovuje.

Rychlost posilují i další funkce

Technologie MU-MIMO zpřístupňuje hned dva simultánní datové proudy, které při použití s vhodným routerem dále posilují propustnost a efektivitu sítě. Routery s podporou MU-MIMO přitom v dnešní době tvoří drtivou většinu portfolia TP-Linku, takže na straně routeru vás už v tomto směru nic brzdit nemusí.

Flexibilní design usnadní hledání signálu

Díky flexibilnímu designu a metrovému prodlužovacímu kabelu můžete USB adaptér TP-Link Archer T4U Plus umístit kamkoliv v okolí připojovaného počítače, kde právě najdete ten nejlepší signál. Rychlé nastavení usnadňuje i CD s ovladači kompatibilními s operačními systémy Windows 10/8.1/8/7 a macOS, o zabezpečení se pak starají šifrovací standardy WPA/WPA2.

Klíčové vlastnosti Archer T4U Plus:

  • Ultrarychlá Wi-Fi – bezdrátové rychlosti 1300 Mb/s (400 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásmu 5 GHz) s podporou nové generace standardu Wi-Fi 802.11ac 
  • Dvoupásmové bezdrátové připojení – pásmo 2,4 GHz a 5 GHz pro flexibilní připojení 
  • Duální antény s vysokým ziskem – Vylepšený dosah, kvalita signálu a přenosový výkon 
  • MU-MIMO – Poskytuje vysoce efektivní bezdrátové připojení
  • Super rychlý USB 3.0 port – Až 10x rychlejší přenosové rychlosti než s USB 2.0 
  • Nastavitelná více směrová anténa – Umožňuje flexibilní nasazení pro nejlepší příjem

 
  

- Inzerce -

eDoCat a desítky tisíc dokumentů společnosti Globus denně

GlobusMa­lo­ob­chod­ní ře­tě­zec Glo­bus se spe­ci­a­li­zu­je na pro­voz hy­per­mar­ke­tů, kde jed­ním z klí­čo­vých před­po­kla­dů k ús­pě­chu je ma­xi­mál­ní spo­ko­je­nost zá­kaz­ní­ků. Na­pl­nit ten­to cíl mi­mo ji­né­ho umož­ňu­je efek­tiv­ní zpra­co­vá­ní do­ku­men­tů. Ta­ké z to­ho dů­vo­du při­s­tou­pi­lo čes­ké za­s­tou­pe­ní spo­leč­nos­ti k im­ple­men­ta­ci no­vé­ho DMS ře­še­ní – sys­té­mu eDoCat.

  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?