facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 2. 11. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Udržitelné IT a právní úpravy kyberbezpečnosti ve finančním sektoru

Hlavními tématy 12. ročníku kon­ference IT ve finančnictví bude udržitelný přístup k technologiím, energetická efektivita a dopad změn v úpravě kybernetické bezpečnosti na finanční instituce. Konference se uskuteční prezen­čně i online 8. listopadu 2022.Jak přispívá technologická komunita v Komerční bance k celkové strategii udržitelnosti nám v úvodní přednášce představí Marian Mihalo, Technology Community Leader a Enterprise Architect. Naváže na něj Jaroslav Vašek, Advisory ISG Sales Engineer ze společnosti Dell Technologies. Zaměří se na energetickou efektivitu v IT, která je nejen „zelenou známkou“, ale v dnešní době vysokých cen energií i důležitým aspektem kontroly nákladů na IT.

Právní úpravu v oblasti kybernetické bezpečnosti čeká v blízké době vícero změn. Návrh nového evropského nařízení Digital Operational Resilience Act (DORA) a novou směrnici o opatřeních k zajištění vysoké společné úrovně bezpečnosti sítí a informačních systémů v Unii (NIS 2) rozebere ve své přednášce Jan Tomíšek, partner advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Přednáška představí, co především přinese DORA, a která z výše uvedených právních úprav a jak dopadne na finanční instituce.

Další zajímavá témata budou následovat: Jan Tláskal představí, jak banky a pojišťovny využívají Galytix Smart Data Platform pro credit early warning a pro pokročilou datovou analýzu. Dalibor Premus se zaměří na automatizaci a říezní certifikátů a důvěryhodných služeb.

Konferenci uzavře Marek Růžička, výkonný ředitel společnosti Bankovní identita. Ve svém příspěvku zhodnotí, jak se na bankovní identitu adaptují digitální služby státu a soukromých firem. Nahlédne také do plánovaného rozvoje elektronického podpisu a projektu evropské digitální peněženky.

Konference IT ve finančnictví se koná prezenčně i online 8. 11. 2022 od 9:00 hod. do 13:30 hod.
Místo: Hotel Grandior, Praha

Více informací a registrace na https://financnictvi.konference.cz/


 
  

- Inzerce -

Phishingové e-maily jsou věrohodnější než kdy dříve. Co s tím?

Phishing není žádnou novinkou. Tato taktika sociálního inženýr­ství se mezi nástroji útočníků objevuje již desítky let a podle nejnovějších výzkumů si udržuje první příčku mezi způsoby doru­čo­vá­ní ransomwaru. O efektivitě phishingu přitom existuje mnoho exaktně doložených údajů.

  

- Inzerce -

Nové povinnosti pro organizace v oblasti kybernetické bezpečnosti se blíží

S mnoha změnami přichází evrop­ská směrnice NIS2. Jejím prostřed­nictvím unie reaguje na růst digitalizace a zavádí nová opatření na ochranu důležité infrastruktury členských států. Počet organizací v ČR, které jsou podle aktuálního zákona o kybernetické bezpečnosti povinny se jím řídit, výrazně vzroste. A to z několika stovek na vyšší jednotky tisíců.