facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 2. 9. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Turris Shield je nový adaptivní hardwarový firewall s jednoduchou instalací

Turris Shield Sdružení CZ.NIC představilo novinku z rodiny open source produktů značky Turris. Jde o hardwarový firewall s názvem Turris Shield, jehož předností je velmi jednoduchá instalace. Turris Shield stačí totiž zapojit před běžný Wi-Fi router, díky čemuž dojde k zabezpečení celé domácnosti či kanceláře. Majitelé routerů s integrovaným modemem pak mohou Turris Shield použít za routerem a doplnit pak libovolné Wi-Fi AP.


Altair - konference

Po prvním spuštění je třeba nastavit jen administrátorské heslo, jehož zranitelnost Turris Shield také okamžitě otestuje, od té chvíle je celá síť chráněna adaptivním firewallem, který je schopen reagovat na nově zjištěné hrozby reagovat v řádu vteřin. Turris Shield disponuje také integrovanou podporou Open VPN, která usnadní práci z domova a zvýší bezpečnost na cestách. Hardwarový firewall Turris Shield bude k dostání za cenu 2 990 korun.

„Projekt Turris vznikl za účelem ochrany té nejdůležitější součásti jakékoliv sítě, kterou je router,“ říká Michal Hrušecký z vývojářského týmu projektu Turris. „Naším prvním produktem byl router Turris Omnia, po kterém jsme představili modulární Turris MOX. Nyní chceme nabídnout nadstandardní zabezpečení i běžným uživatelům, kteří si se svou sítí nechtějí hrát, ale požadují její maximální ochranu. Proto jsme vyvinuli Turris Shield.

V průměru dochází každý měsíc k více než třem tisícům útoků na každý router či server na světě. Některé útoky jsou díky aktuálnímu a dobře zabezpečenému softwaru odvráceny, ale mnoho z nich je bohužel úspěšných. V tomto případě přebírá útočník kontrolu nad Vaším zařízením a snadno získává přístup k uživatelským datům, heslům a často i finančním prostředkům. Firewall Turris Shield by měl ovládnutí sítě a do ní připojených zařízení zabránit.

Běžné routery spoléhají na instalaci aktualizací ze strany uživatelů, kteří však zpravidla nechávají tento proces bez povšimnutí, a to proto, že se o nových verzích často ani nedozví. Firewall Turris Shield se o bezpečnostní aktualizace stará zcela automaticky. Celosvětová síť zařízení Turris navíc spolupracuje na odhalování a potlačování nových internetových hrozeb a díky systému Sentinel dokáže zareagovat během pouhých dvou vteřin. Zaznamenaný útok na zařízení Turris v Austrálii tak zajistí okamžité zabezpečení všech Turrisů na světě.

„Do projektu Turris je zapojeno tisíce internetových uživatelů z celého světa. Právě díky jejich pomoci dokážeme denně odhalit stovky útočníků, kteří se snaží ovládnout cizí routery,“ sdělil Martin Prudek, vývojář dynamického firewallu systému Turris. „Věříme, že Turris Shield napomůže většímu rozšíření systému Turris OS a umožní ještě lepší sběr dat, čímž pomůže k vyšší bezpečnosti i těm, kteří nemají kapacity na pravidelnou péči o svou síť.“

Adaptivní firewall ale není jedinou bezpečností funkcí, kterou Turris Shield nabízí. Disponuje také schopností provozovat Open VPN (Virtual Private Network) v režimu serveru i klienta. Díky tomu lze například zpřístupnit webové stránky, které jinak uživatele diskriminují na základě geografické polohy, nebo naopak povolit bezpečný přístup do domácí sítě odkudkoli. Tuto funkci ocení i podnikatelé a firmy, kteří se potřebují připojit ke své síti na cestách či domácí kanceláře. Díky šifrováné VPN zajistí Turris Shield ve všech případech anonymitu a žádoucí zabezpečení.

Hardwarový firewall Turris využívá procesor Marvell Armada 3720 (1 GHz dual core) s 512 MB RAM DDR3 a nabízí konektory 1× GWAN port (RJ-45), 4× GLAN port (RJ-45).

Turris Shield

 
  

- Inzerce -

Pozvánka na webinář Infor pro potravinářské společnosti

Požadavky spotřebitelů na větší inovace a transparentnost produktů, stále se zvyšující tlaky na kvalitu a dodržování předpisů, těsnější marže, příležitosti pro nové prodejní kanály a dynamická pracovní síla, to jsou jen některé z faktorů, které posouvají dynamiku trhu až do bodu, kdy výrobci potravin a nápojů musí přijmout nový přístup ke svému podnikání.