- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (51)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
TTC kupuje brněnskou technologickou firmu Mycroft Mind
Česká investiční skupina TTC dokončila akvizici brněnské technologické společnosti Mycroft Mind a.s., a stala se tak jejím většinovým vlastníkem. Skupina ve společnosti získala 70% podíl. Zbývajících 30 % si ponechali původní majitelé, společnosti Support Universal a.s., (10 %) a Moore Technology CZ s.r.o., (10 %), a její spoluzakladatel Filip Procházka (10 %).


Mycroft Mind byla založena v roce 2007 jako spin-off Masarykovy Univerzity a dnes patří mezi vedoucí společnosti v oblasti zpracování a analýzy tzv. velkých dat. Firma Mycroft Mind vyvinula vlastní softwarovou platformu DataGenie pro sběr a zpracování dat z rozsáhlých senzorových sítí. Platforma pokrývá celý životní cyklus od sběru dat ze senzorů a měřidel v terénu, po ověření věrohodnosti a jejich pokročilé analytické zpracování. To zahrnuje například detekci vzorů chování, odhalení anomálií a následnou predikci dalšího vývoje.
Mezi klienty Mycroft Mind patří všichni hlavní distributoři elektřiny na území ČR – ČEZ, EG.D i PRE – nebo Iberdrola, největší španělský distributor a jedna z nejvýznamnějších globálních energetických společností. Například ve Španělsku Mycroft Mind pomáhá s odhalováním černých odběrů elektřiny.
V České republice se podílí na tvorbě systému pro sběr, uchování a analýzu dat z přibližně 20 tisíc distribučních trafostanic společnosti ČEZ, který bude nezbytný v decentralizované energetice.
„Přechod na decentralizovanou energetiku i modernizace železniční dopravy budou pro jednotlivé společnosti znamenat nutnost zajistit průběžný sběr, zpracování a analýzu dat z desítek až stovek tisíc senzorů, a to často v reálném čase. Naší ambicí je stát se během následujících tří let jedním z nejvýznamnějších evropských dodavatelů řešení v této oblasti. Věříme, že začlenění společnosti Mycroft Mind do naší skupiny nám pomůže tohoto cíle úspěšně dosáhnout,“ říká Josef Šelepa, předseda představenstva společnosti TTC HOLDING.
19.6. | ITeuro Solution Day 2025 |
23.9. | PragVue 2025 |
1.10. | Cyber Attacks 2025 |
21.10. | Bezpečnosť a dostupnosť dát 2025 |
11.11. | Umělá inteligence v IT infrastruktuře 2025 |
Formulář pro přidání akce
18.6. | Webinář: Jak optimalizovat nákupní procesy s Odoo? |
29.9. | The Massive IoT Conference |