Aktuality -> Komunikace a sítě - 29. 8. 2016

TP-Link uvádí na trh dvoupásmový gigabitový router Archer C1200

s možností ovládání přes mobilní telefon

Společnost TP-Link uvádí na český trh Wi-Fi router Archer C1200. Router podporuje nejnovější generaci standardu Wi-Fi s označením 802.11ac, který umožňuje přenos dat ve dvou pásmech - 2,4 GHz a 5 GHz – a dosahuje kombinované rychlosti až 1,2 Gbit/s (867 Mbit/s v pásmu 5 GHz a 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz). Připojit k němu díky zpětné kompatibilitě lze i koncová zařízení, která podporují pouze dřívější standardy 802.11 a/b/g/n.



Router vybaven třemi výkonnými externími anténami, které zajišťují stabilní připojení na velkou vzdálenost i v členitém interiéru. Podpora dvou pásem umožňuje vytvořit dvě samostatné sítě, kde jednoduché úlohy jako e-mail nebo procházení internetu probíhají v pásmu 2,4 GHz, zatímco méně vytížené pásmo 5 GHz je využíváno pro činnosti náročné na kapacitu a plynulost, jako je hraní online her, videokonference nebo streamování multimédií v HD kvalitě.

Vedle rychlé bezdrátové sítě nabízí TP-Link Archer C1200 i velmi rychlé kabelové připojení, a to jak směrem ven pomocí jednoho gigabitového portu WAN, tak do vnitřní sítě čtyřmi gigabitovými porty LAN. Je vybaven i multifunkčním USB portem, k němuž lze připojit například sdílenou místní tiskárnu nebo externí pevný disk či datové úložiště typu NAS. Přístup k takto připojenému zařízení je možný nejen z interní sítě, ale i vzdáleně prostřednictvím FTP.

Router TP-Link Archer C1200 lze snadno konfigurovat a spravovat nejen z obvyklého webového rozhraní, ale i pomocí aplikace Tether pro mobilní zařízení se systémy iOS nebo Android, kterou lze stáhnout zdarma z App Store či Google Play. Tether slouží ke správě routeru od počátečního nastavení přes přidělování privilegií a rodičovský dohled po sdílení multimédií, vše v přehledném uživatelském rozhraní.


 
  

- PR -

AI v ERP systému

Co v praxi funguje, jak to navrhnout a proč začít po krocích


Umělá inteligence je součástí každodenního života – od chytrých vyhledávačů přes automatické překlady až po plánování tras nebo generování obrázků. Ale co ERP systémy? Je správný čas zapojit AI právě sem? Určitě ano, ale smysluplně. Tak, aby zkrátilo cestu od otázky k odpovědi, od záměru k akci, a přitom udrželo to nejdůležitější: kontrolu, bezpečnost a auditovatelnost.

  

- PR -

Digitalizace není cíl, ale nástroj

První letošní vydání IT Systems je oborově velmi pestré a nabízí pohled na aktuální vývoj ve výrobních podnicích, v logistice, retailu, e-commerce i dalších odvětvích, kde se dobře zvládnutá digitalizace stává klíčovým faktorem úspěchu.
 
Příkladem může být článek, ve kterém Jan Kodada z Gebrüder Weiss popisuje, jak digitalizace mění zavedené procesy v logistice. Nebo článek, ve kterém Josef Voda ze společnosti Buylo předpovídá vývoj retailu, který podle něj bude formovat trojice klíčových trendů: digitalizace, automatizace a optimalizace procesů. Nejde však o tři samostatné směry, ale o jeden propojený přístup směřující k řízení celého produktového cyklu jako jednoho systému.