facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 3. 8. 2020 - Zdeněk Gric

TP-Link uvádí dvojici bezdrátových 4G LTE routerů

Společnost TP-Link představuje na trhu novinky v podobě dvojice bezdrátových 4G LTE routerů TP-Link TL-MR150 a TL-MR100, které stačí osadit datovou SIM kartou a mobilní 4G LTE síť tak přetvořit na domácí (či kancelářskou) Wi-Fi. Oba modely nabízejí možnost okamžitého připojení k internetu v místech, do kterých sice je zavedena elektřina pro napájení routeru, ale na druhou stranu zde chybí alternativa v podobě pevného, tedy kabelového základu pro vytvoření Wi-Fi sítě.


Altair - konference

Routery zvládnou sdílet přístup k internetu prostřednictvím Wi-Fi s až 32 koncovými zařízeními a fungují stylem plug-and-play. To znamená, že dovnitř jen vložíte datovou SIM kartu a můžete se okamžitě připojit. Konfiguraci řešit nemusíte a kompatibilitu SIM karet také ne, protože ta byla zajištěna léty testů přímo v terénu, a to ve více než stovce zemí.

Stabilní připojení omezené jen kapacitou SIM karty

Jediné omezení připojení k internetu pomocí mobilních routerů TL-MR150 a TL-MR100 spočívá v datovém limitu použité SIM karty. Jinak vám nic nebrání používat routery, jak dlouho budete chtít. Stabilní a efektivní připojení zajišťují u obou modelů dvě oddělitelné externí antény. Maximální rychlost pak dosahuje v obou případech do 300 Mb/s pro download, respektive do 150 Mb/s pro upload, což je naprosto dostačující pro běžné surfování i kancelářské práce, jakož i některé náročnější aktivity, jako je sledování HD videa on-line.

Možností je více

K dispozici je i záložní možnost využití routerů napevno. Což se hodí zejména tehdy, když právě není dostupné 4G připojení, případně u sebe nemáte datovou SIM kartu. Pro režim klasického Wi-Fi routeru stačí do LAN/WAN portu připojit ethernetový kabel, což dále zvyšuje flexibilitu obou zařízení. Jednoduchá správa přes mobilní aplikaci

Jak router TP-Link TL-MR150, tak TL-MR100 můžete snadno spravovat přes mobilní aplikaci Tether, která je dostupná ke stažení zdarma pro platformy Android i iOS v češtině i ve slovenštině. Nastavit zde můžete třeba prvky rodičovské kontroly, síť pro hosty nebo řízení přístupu a priorit pro jednotlivá koncová zařízení.

Klíčové vlastnosti TL-MR150 a TL-MR100:

  • Špičková 4G síť – rychlost do 300 Mb/s (download)/150 Mb/s (upload)
  • Plug-and-Play – stačí vložit aktivní datovou SIM kartu a můžete surfovat.
  • Až 32 připojených koncových zařízení najednou
  • Dvojice oddělitelných externích antén – pro stabilnější a efektivnější signál 
  • Režim Wi-Fi routeru – připojit se můžete i napevno přes kabel

 
  

- Inzerce -

Pozvánka na webinář Infor pro potravinářské společnosti

Požadavky spotřebitelů na větší inovace a transparentnost produktů, stále se zvyšující tlaky na kvalitu a dodržování předpisů, těsnější marže, příležitosti pro nové prodejní kanály a dynamická pracovní síla, to jsou jen některé z faktorů, které posouvají dynamiku trhu až do bodu, kdy výrobci potravin a nápojů musí přijmout nový přístup ke svému podnikání.