Asseco Helios 1
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 22. 4. 2020 - Zdeněk Gric

TP-Link Archer AX50 - dvoupásmový gigabitový router s podporou Wi-Fi 6

Společnost TP-Link představuje na trhu nový dvoupásmový gigabitový router TP-Link Archer AX50. TP-Link se u svého nového routeru může pochlubit podporou nejnovějšího standardu bezdrátového připojení Wi-Fi 6, či chcete-li 802.11ax, což znamená maximální rychlost připojení k internetu na úrovni AX3000, tedy do cca 3 000 Mb/s. Zatímco 2 402 Mb/s je dosaženo ve frekvenčním pásmu 5 GHz, 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Díky těmto parametrům snadno připojíte i několik desítek koncových zařízení najednou a můžete přitom třeba streamovat on-line hry nebo video v HD rozlišení.Kapacita počtu koncových zařízení dále narůstá díky efektivní modulaci OFDMA, a to přibližně čtyřnásobně oproti routerům bez ní. Simultánní přenos na více zařízení znamená vyšší možnosti konektivity v domácnosti a v kombinaci s extrémně nízkou latencí (až o 75 %) pak zaznamenáte lepší reakci prostředí v on-line hrách a vyšší kvalitu video chatů.

Zákazníci společnosti TP-Link nyní získají ještě spolehlivější a stabilnější bezdrátové připojení domácnosti či kanceláře pomocí Wi-Fi díky čtveřici externích antén a použití technologie Beamforming, tedy formování paprsku, jež automaticky vytvoří neviditelný „most“ mezi routerem a koncovým zařízením. Spolehlivost připojení navyšuje také použití řešení Intel Home Wi-Fi Chipset, poskytující extra výkon Wi-Fi 6 Gigabit+.

Novinka splňuje všechny bezpečnostní parametry. Wi-Fi připojení tak bude bezpečnější a důvěryhodnější díky technologii TP-Link HomeCare. Její součástí jsou nástroje rodičovské kontroly, integrovaný antivirus a také řešení kvality služeb pro volbu priority konkrétního zařízení.

K dalším výhodám modelu TP-Link Archer AX50 patří prodloužená výdrž baterie připojených koncových zařízení díky optimalizaci spotřeby energie při komunikaci. A nakonec třeba zmínit ještě kompatibilitu s virtuální asistentkou Amazon Alexa, podporující hlasové příkazy.


 
  

- Inzerce -

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

Moderní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

  

- Inzerce -

Jak na automatizaci ve výrobní firmě

SoliteaRychlé tempo moderní doby a zvyšující se spotřebitelské nároky kladou čím dál větší důraz na preciznost výroby. Pokračující pandemie covidu-19 pak k tomu přidává i tlak na efektivitu a časovou přesnost dodávek.