Aktuality -> IT Business - 28. 11. 2024

Tomáš Kubát bude novým generálním ředitelem HPE Česká republika

HPE_Tomas_Kubat_cr.jpgDo čela společnosti Hewlett Packard Enterprise ČR byl jmenován Tomáš Kubát, který se vedení firmy ujme od 1.ledna 2025. Tomáš bude odpovědný za chod lokální pobočky HPE a za pokračování strategického rozvoje společnosti v ČR. Ve funkci nahradí Jana Kameníčka, který odchází do důchodu poté, co posledních 16 let vedl aktivity společnosti HPE v České republice.



Tomáš Kubát přináší do nové role letitou zkušenost z managementu HPE, kde dosud řídil technologickou divizi Compute, Data Services a Presales, ve své profesní dráze se však také věnoval konzultačnímu a projektovému businessu a prošel mnohými manažerskými a obchodními rolemi v HPE, předtím v HP. V minulosti také pracoval jako Head of Professional Services ve společnosti Siemens IT Systems and Services (dnes součástí ATOS). Tomáš v oblasti IT pracuje celkem více než 30 let.

„Těším se na nástup do nové role v době, kdy se tak dobře potkává strategie HPE s realitou trhu IT. IT chce být jednodušší než dřív, zdravě kombinovat veřejný a privátní cloud, aby toto hybridní prostředí poskytlo uživatelům jednotnou snadno použitelnou službu, která se dobře a nákladově efektivně řídí jako celek. To je přesně to, co HPE nabízí,“ říká Kubát a pokračuje, „a zároveň právě doslova teď začíná poptávka po on-prem platformách pro systémy umělé inteligence pro podniková prostředí, což je silnou doménou firmy HPE.“


 
  

- PR -

„Největší rezervu mají firmy ve schopnosti propojit AI s daty a procesy…“

Firmy investují do umělé inteligence, ale většina AI projektů se nikdy nedostane do běžného provozu. Proč mezi úspěšným pilotem a skutečně fungujícím řešením vzniká tak velká propast? O tom, kde podniky při nasazování AI nejčastěji chybují a proč většina AI pilotních projektů nikdy nepřekročí fázi experimentu, hovoří konzultant společnosti Hewlett Packard Enterprise Ladislav Pecen. Uvádí také, jak AI mění požadavky na IT infrastrukturu, jaké nároky přinášejí agentické systémy a proč se dnes do popředí dostává téma datové suverenity.