facebook
Aktuality -> IT Business - 30. 4. 2020 - Zdeněk Gric

Technologie Fluidmesh obohatí nabídku bezdrátových řešení společnosti Cisco

Společnost Cisco oznámila, že hodlá převzít soukromou společnost Fluidmesh Networks, poskytovatele řešení páteřních bezdrátových sítí. Technologie Fluidmesh zajišťuje spolehlivé a odolné bezdrátové připojení pro kriticky důležité aplikace. Produkty Fluidmesh lze rychle implementovat a konfigurovat a pro zákazníky představují nákladově efektivní řešení s nízkými nároky na údržbu. Fluidmesh tak rozšíří nabídku bezdrátových řešení společnosti Cisco pro mobilní průmyslové aplikace v prostředích, kde je naprosto nezbytné spolehlivé páteřní připojení.„Společnost Cisco dodává jedny z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších síťových technologií, jaké jsou dnes na trhu k dispozici,“ říká Liz Centoni, viceprezidentka a generální ředitelka pro cloud, výpočetní systémy a IoT ve společnosti Cisco, a dodává: „Bezdrátové technologie hrají stále důležitější roli v IoT strategiích všech podniků. Spolehlivá bezdrátová konektivita je pro provoz průmyslových IoT prostředí klíčová. Platí to pro výrobu, doly, železniční přepravu nebo přístavy, kde bezdrátové technologie automatizují provoz, což se projevuje zvýšením bezpečnosti a snížením nákladů. Akvizice společnosti Fluidmesh rozšíří nabídku Cisco v tomto segmentu o špičkové technologie, které zajišťují bezztrátové datové přenosy při rychlostech nad 300 km/h.“

Akvizice podpoří obchodní rozvoj společnosti Cisco v oblasti průmyslového internetu věcí, posílí její pozici v oblasti průmyslových bezdrátových sítí a rozšíří její nabídku o aplikace, kde je naprosto nezbytné spolehlivé páteřní připojení. Technologie Fluidmesh je určená k bezztrátovým datovým přenosům v prostředích, kde se připojená zařízení pohybují vysokou rychlostí. Zákazníci dnes využívají spolehlivé bezdrátové technologie Fluidmesh v železniční přepravě, dolech, přístavech a ve veřejné dopravě ke zvýšení produktivity, posílení bezpečnosti a zlepšení zákaznické zkušenosti.

Tým Fluidmesh se stane součástí divize IoT společnosti Cisco. Uzavření transakce se očekává ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2020 společnosti Cisco za předpokladu, že budou splněny dohodnuté podmínky a příslušné regulatorní orgány akvizici schválí.


 
  

- Inzerce -

Na dokumenty se musí chytře

Po staru to jde taky, ale …


OnlioV civilizovaném světě bychom jen stěží našli organizaci, která by nepracovala s dokumenty. S interními i s nezbytnými pro komunikaci s okolím. Navíc také platí, že množství zpracovávaných dokumentů neustále roste.

  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.