facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 30. 4. 2020 - Zdeněk Gric

Technologie Fluidmesh obohatí nabídku bezdrátových řešení společnosti Cisco

Společnost Cisco oznámila, že hodlá převzít soukromou společnost Fluidmesh Networks, poskytovatele řešení páteřních bezdrátových sítí. Technologie Fluidmesh zajišťuje spolehlivé a odolné bezdrátové připojení pro kriticky důležité aplikace. Produkty Fluidmesh lze rychle implementovat a konfigurovat a pro zákazníky představují nákladově efektivní řešení s nízkými nároky na údržbu. Fluidmesh tak rozšíří nabídku bezdrátových řešení společnosti Cisco pro mobilní průmyslové aplikace v prostředích, kde je naprosto nezbytné spolehlivé páteřní připojení.„Společnost Cisco dodává jedny z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších síťových technologií, jaké jsou dnes na trhu k dispozici,“ říká Liz Centoni, viceprezidentka a generální ředitelka pro cloud, výpočetní systémy a IoT ve společnosti Cisco, a dodává: „Bezdrátové technologie hrají stále důležitější roli v IoT strategiích všech podniků. Spolehlivá bezdrátová konektivita je pro provoz průmyslových IoT prostředí klíčová. Platí to pro výrobu, doly, železniční přepravu nebo přístavy, kde bezdrátové technologie automatizují provoz, což se projevuje zvýšením bezpečnosti a snížením nákladů. Akvizice společnosti Fluidmesh rozšíří nabídku Cisco v tomto segmentu o špičkové technologie, které zajišťují bezztrátové datové přenosy při rychlostech nad 300 km/h.“

Akvizice podpoří obchodní rozvoj společnosti Cisco v oblasti průmyslového internetu věcí, posílí její pozici v oblasti průmyslových bezdrátových sítí a rozšíří její nabídku o aplikace, kde je naprosto nezbytné spolehlivé páteřní připojení. Technologie Fluidmesh je určená k bezztrátovým datovým přenosům v prostředích, kde se připojená zařízení pohybují vysokou rychlostí. Zákazníci dnes využívají spolehlivé bezdrátové technologie Fluidmesh v železniční přepravě, dolech, přístavech a ve veřejné dopravě ke zvýšení produktivity, posílení bezpečnosti a zlepšení zákaznické zkušenosti.

Tým Fluidmesh se stane součástí divize IoT společnosti Cisco. Uzavření transakce se očekává ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2020 společnosti Cisco za předpokladu, že budou splněny dohodnuté podmínky a příslušné regulatorní orgány akvizici schválí.


 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -