facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 8. 2. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

TCL uvede na trh novou generaci technologie Mini-LED

TCL OD ZeroSpolečnost TCL Electronics nedávno na veletrhu CES 2021 představila novou generaci technologie Mini-LED, které dala název OD Zero zdůrazňující jednu z klíčových vlastností nových obrazovek. Ještě v průběhu tohoto roku se tak dočkáme uvedení nových televizorů TCL s  ultratenkou obrazovkou a novou technologií, která výrazně vylepšuje vlastnosti Mini-LED panelů, přináší vysoký jas, mnohem plnější barvy a přesný, konzistentní kontrast.OD0 Zero Mini LED QLED TV

OD Zero v názvu popisuje optickou vzdálenost mezi vrstvami Mini-LED podsvícení a desky difuzoru LCD panelu. Tato vzdálenost byla zcela eliminována, tedy redukována na 0 mm, což umožňuje vytvořit ultratenký a vysoce výkonný obrazový panel. Technologie TCL OD Zero využívá menší LEDky a zcela nový design čoček s více zdroji světla, což umožňuje eliminovat vzdálenost mezi zdrojem světla a zobrazovacím panelem a tím vylepšit konzistentnost úrovně jasu a současně dosahovat nových úrovní tenkého profilu pro ultratenké rozměry televizorů.

Společně s konzistentně jasným podsvícením a novou úrovní HDR (High Dynamic Range) přináší technologie TCL OD Zero Mini-LED na barvy bohatší zobrazovací vrstvu a výraznější hloubku detailů. Právě vysoká konzistence jasu je dosažena omezením vzdálenosti mezi zdrojem světla a deskou difuzoru. To účinně ovládá rozsah astigmatické ostrosti, vylepšuje kontrast a minimalizuje haló efekt.

TCL OD Zero Mini-LED také poskytuje jedinečnou preciznost v ovládání kontrastu s tisíci zónami pro lokální stmívání, které umožňují nastavovat jas v reálném čase společně s korespondujícími oblastmi podsvícení. To vše v důsledku vylepšuje zobrazovací výkon, umožňuje pozoruhodně přesné detaily obrazu a poskytuje zářivou bílou společně se skutečně černou. Uživatelé se tak mohou těšit z realističtějšího obrazu s ještě ostřejšími detaily.

TCL 65C815 - tip z aktuální nabídky TCL se skvělým zvukem a výborným poměrem cena/výkon

65C815

Čekání na nové modely televizorů s technologií OD Zero jsme si zkrátili testováním modelu 65C815 z aktuální nabídky TCL. Jde o model, který získal ocenění „Best Buy TV 2020–2021“ od renomované asociace EISA. Po několikatýdenním testu můžeme potvrdit, že zmíněné ocenění je zcela zasloužené. Kvalita obrazu je u televizoru 65C815 v dané cenové kategorii vysoce nadprůměrná stejně jako výkon, rozsah funkcí a možnosti nastavení. Skutečně výborná je kvalita zvuku, a to v širokém rozsahu hlasitosti, což zdaleka není samozřejmostí. Stojí za tím integrovaný soundbar Onkyo, který je prostě skvělý a nelze ho vůbec srovnávat s běžnými integrovanými reproduktory.

Onkyo

Experti z asociace EISA své hodnocení popsali velmi výstižně: „TCL 65C815 poskytuje velkoformátový bohatý obraz v rozlišení 4K a garantuje vysoký výkon zobrazování. Panel využívá technologii Quantum Dot a přináší širokou škálu barevného podání, zatímco špičkové podsvícení LED a výkonné zpracování obrazu zajistí dramatický kontrast u obsahu v HDR. Velmi zaujme i zvuk integrovaných reproduktorů systému 2.1 podporující technologii prostorového zvuku Dolby Atmos. Bez povšimnutí rozhodně nezůstane i přínos TCL u širokého spektra využití – operační systém Android TV umožní hravě volit přehrávaný obsah, handsfree ovládání se službou Google Assistant intuitivně navádí uživatele k ovládání hlasem. Tento televizor nabízí za stanovenou cenu skutečnou hodnotu.“

65C815

Co dodat? V poměru cena/výkon je model 65C815 zkrátka vynikající a označení „best buy“ si plně zaslouží.


 
Axis Talk 2021
  

- Inzerce -

Security Operations Center (SOC)

Vaše kyberbezpečnost za paušál


Nemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti. Jednoduchá řešení ale nefungují. Řešením je služba SOC (Security Operations Center), která se opírá o nejnovější technologie a zkušené specialisty.

  

- Inzerce -

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Helios
- inzerce -