facebook
Aktuality -> Hardware - 27. 7. 2020 - Zdeněk Gric

TCL rozšiřuje portfolio smartphonů o nové modely 10 PLUS a 10 SE

Značka TCL představila dva smartphony ze své letošní řady TCL 10. Model TCL 10 PLUS zaujme prémiovým designem, je vybaven 6,47palcovým zakřiveným AMOLED displejem s rozlišením Full HD+ a poměrem stran 19,5:9. Jeho hlavní fotoaparát disponuje čtyřmi snímači, z nichž primární má rozlišení 48 Mpx. Druhá novinka, TCL 10 SE, sází na 6,52palcový IPS displej s poměrem stran 20:9 a 2.5D sklem, zadní trojitý fotoaparát a dlouhou výdrž baterie. Oba smartphony podporují technologii NXTVISION, která vylepšuje obraz a fotografie. Telefony využívají rozhraní TCL UI postavené na systému Android 10.Hlavním lákadlem smartphonu TCL 10 PLUS je kvalitní obraz, a proto je vybaven 6,47palcovým zakřiveným AMOLED displejem s rozlišením Full HD+ a poměrem stran 19,5:9. Displej má integrovanou čtečku otisků prstů a jeho obraz vylepšuje technologie NXTVISION. Telefon má certifikaci HDR 10 od Netflixu, což znamená kvalitní podívanou v HDR s vylepšeným kontrastem a barvami.

TCL 10 PLUS nabízí čtyřnásobný zadní fotoaparát v čele s primárním snímačem s rozlišením 48 Mpx a umělou inteligencí, která automaticky optimálně nastaví fotoaparát pro jakoukoli scénu. Další snímač se zorným úhlem 118 stupňů pořizuje širokoúhlé fotky, a nechybí ani makro kamera pro detailní záběry a objektiv pro změnu hloubky ostrosti (bokeh efekt). Přední kamera je 16Mpx a využívá technologii 4-in-1 big pixel, která je dvakrát citlivější na světlo, což vylepšuje kvalitu fotek za horšího světla.

O dostatek výkonu se stará osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 665 v kombinaci se 6 GB operační paměti a 64GB úložištěm. Celodenní výdrž zajistí baterie o kapacitě 4500 mAh s rychlým nabíjením. Nechybí ani technologie NFC pro mobilní platby či biometrické zabezpečení kombinující čtečku otisků prstů v displeji a odemknutí obličejem. K dispozici je i funkce Super Bluetooth, díky níž lze k mobilu připojit až čtyři Bluetooth reproduktory nebo sluchátka.

Cenově nejdostupnější model řady TCL 10 s označením TCL 10 SE nabízí kvalitní 6,52palcový IPS displej s výřezem (V-Notch), rozlišením HD+ a poměrem stran 20:9. Displej zabírá 89 % čelní strany a chrání ho 2.5D sklo. Obraz vylepšuje zvýšeným kontrastem technologie NXTVISION. O šetrný přístup k očím uživatelů se starají režim pro pohodlí očí a čtecí režim. Zadní straně vévodí trojitý fotoaparát, přičemž primární snímáč má rozlišení 48 Mpx a využívá umělou inteligenci.

Chod telefonu zajišťuje procesor MediaTek Helio P22 v kombinaci se 4 GB RAM a 128GB úložištěm, jež lze rozšířit až na dvojnásobek pomocí paměťové MicroSD karty. Energii na celý den dodá baterie o kapacitě 4000 mAh s podporou rychlého nabíjení Quick Charge. Nechybí ani reverzní nabíjení a bezdrátová technologie NFC pro bezkontaktní platby. Bezpečnost a soukromí obstarává čtečka otisků prstů na zadní straně v kombinaci s technologií pro rozpoznání obličeje.

Model TCL 10 Plus se bude v České republice a na Slovensku prodávat v barevných provedeních Starlight Silver a Moonlight Blue za 7990 Kč, resp. 299 € včetně DPH. Telefon TCL 10 SE bude k mání v provedeních Polar Night a Icy Silver za 4999 Kč, resp. 199 € včetně DPH. Obě novinky budou dostupné v posledním čtvrtletí roku.


 
  

- Inzerce -

Spolupráce Lenovo a AMD přináší firmám EPYCká řešení pro datová centra

AMD LenovoVzájemné partnerství společností Lenovo a AMD bylo dlouhé roky orientováno především na počítače a mobilní zařízení. Nejnovější kapitola této spolupráce se však odehrává na poli datových center.