Aktuality -> IT Business - 10. 5. 2011

T-Systems zvýšil v prvním čtvrtletí tržby

Společnost T-Systems pokračuje v růstovém trendu za první čtvrtletí 2011. Tržby společnosti vzrostly o 6,1 % v meziročním srovnání na 2,3 miliardy euro. Tento trend byl podpořen růstem tržeb z mezinárodních zakázek, kde došlo ke zvýšení o 9,4 %. Ve stejném období vykázal ukazatel EBITDA pokles o 3,6 % na 200 milionů euro. Ukazatel EBIT dosáhl úrovně 29 milionů euro, tj. o 18 milionů méně, než byly odhadované výsledky, což souvisí s poklesem EBIT marže v meziročním srovnání z 2,2 na 1,3 %. Tyto slabší výsledky v prvním čtvrtletí jsou z velké části způsobeny výdaji na zajištění nových významných kontraktů v loňském roce.



 
  

- PR -

AI v IS KARAT

Umělá inteligence dnes rezonuje ze všech stran. AI je v nějaké míře součástí už prakticky každé technologie. Její masivní provoz způsobil, že pojem „slop“ pro označení nekvalitního AI obsahu byl dokonce zvolen jako slovo roku 2025. Příčinou často nejsou nástroje samotné, ale způsob jejich použití.

AI není kouzlený prsten, jehož otočením automaticky vyřešíte jakoukoliv výzvu. Správná aplikace může ale výrazně pomoct a zásadně změnit způsob práce. Klíčové je chytré nastavení funkcionality a snad ještě důležitější je správné zasazení do firemních procesů.

  

- PR -

Digitální transformace výroby začíná u lidí na dílně

IFS Poka propojuje lidi s technologiemi, daty a podnikovými procesy


Do robustních ERP systémů a automatizace strojů se investují obrovské částky. Často ale zapomínáme na ten nejdůležitější článek procesního řetězce – pracovníky v první linii (Frontline Workers). Platforma IFS Poka efektivně propojuje lidi s technologiemi, daty a podnikovými procesy v reálném čase. Výsledkem je eliminace papírové dokumentace, snížení chybovosti a rapidní zrychlení onboardingu.

Časopis IT Systems / Odborná příloha Kalendář akcí
   červenec - 2026   
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
RSS kanál