Aktuality -> Komunikace a sítě - 14. 9. 2015

T-Mobile pokryje Českou republiku sítí SIGFOX pro „internet věcí“

Společnosti T-Mobile a SimpleCell Networks (dříve Blue Cell Networks) se rozhodly pro společné pokrytí České republiky sítí SIGFOX pro tzv. internet věcí. Rozhodnutí padlo na základě úspěšného výsledku pilotního provozu, který probíhal od června do srpna letošního roku. Síť SIGFOX by měla pokrýt ČR do konce roku 2016, a to prostřednictvím minimálně 350 základnových stanic. Již v první polovině příštího roku hodlají oba partneři SIGFOX spouštět ve vybraných regionech a zároveň zahájit prodej řešení, která nevyžadují vyloženě celoplošné pokrytí.



„Internet věcí je fenoménem budoucnosti, do pěti let má být podle odhadů připojeno kolem 200 miliard zařízení,“ říká generální ředitel T-Mobile Milan Vašina a dodává: „T-Mobile se chce na tuto oblast zaměřit a prvním krokem je celorepublikové pokrytí sítí určenou speciálně pro internet věcí.“

Společnosti T-Mobile a SimpleCell Networks v průběhu pilotního provozu testovaly technologické a praktické možnosti řešení SIGFOX, zejména kvalitu pokrytí základnových stanic a prostup signálu do budov. Výsledky v úspěšnosti předčily očekávání: byl zjištěn velký dosah signálu v přímé viditelnosti (až 120 kilometrů), velmi dobrý průnik do budov a vysoká spolehlivost doručení zprávy i za špatných rádiových podmínek při pokrytí místa z více základnových stanic. Zprávy byly obvykle doručovány za jednu vteřinu. Pilot rovněž prokázal vysokou odolnost proti rušení a bezproblémovou instalaci a oživení základnových stanic. Testování probíhalo v oblastech bezpečnosti, logistiky, utilities a tzv. Smart Cities.

Síť SIGFOX se instaluje na standardní mobilní vysílače a umožňuje ekonomický a energeticky úsporný přenos malých datových objemů na dlouhé vzdálenosti. Tím odstraňuje bariéry pro širokou implementaci řešení internetu věcí a M2M a prodlužuje životnost baterie a připojených zařízení. Globální síť SIGFOX je rozšiřována prostřednictvím partnerského programu SIGFOX Network Operator s momentálním pokrytím přes jeden milion kilometrů čtverečních.


 
  

- PR -

Když chcete lepší sklad, ale nechcete měnit celý systém

Q.WMS přináší rychlé výsledky bez nákladného upgradu


Ve skladech se často rozhoduje o tom, jestli firma vydělává, nebo jen „točí“ zásoby. Přesto se i dnes setkáváme s prostředím, kde se zboží hledá „po paměti“, procesy jsou závislé na konkrétních lidech a ERP systém plní spíše roli evidence než aktivního nástroje řízení. Přitom cesta ke zlepšení nemusí znamenat výměnu celého ERP systému, a tak nemusí být složitá ani nákladná.

  

- PR -

Pro úspěšné nasazení AI v podniku

není rozhodující volba modelu, ale struktura a kvalita a datového prostředí


Zavádění umělé inteligence v organizacích se často redukuje na výběr konkrétního modelu nebo AI asistenta. Diskuze se točí kolem jejich schopností, výkonu a dostupnosti. Z pohledu podnikové praxe je to ale vedlejší téma. Skutečná otázka totiž nezní, jakou AI organizace používá. Správná otázka je: Jaká data má AI k dispozici? V praxi se ukazuje, že rozhodujícím faktorem není volba modelu, ale kvalita a struktura datového prostředí, do kterého je AI integrována. Právě to rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu většiny AI projektů.