facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 1. 7. 2005

Superpočítač SGI Altix3700 na AVČR

Společnost Silicon Graphics (SGI) a společnost Intel oznámily, že Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB AVČR) úspěšně nasadil a provozuje výkonný linuxový superpočítač SGI Altix3700 s procesory Intel Itanium 2. V návaznosti na velmi pozitivní zkušenosti s využíváním na podzim roku 2003 prvotně instalované konfigurace systému s 8-mi procesory se ÚOCHB AVČR rozhodl v tomto roce výpočetní systém dále rozšířit. Aktuálně ústav využívá superpočítač s celkově osazenými 24 procesory Intel Itanium 2, 160GB globálně sdílené operační paměti a celkovou diskovou kapacitu cca 3TB.

Systémy SGI Altix jsou využívány v mnoha výzkumných a průmyslových organizacích po celém světě. Tyto systémy unikátně kombinují tři klíčové technologie – nejnovější generaci výkonných procesorů Intel Itanium 2, otevřené prostředí 64-bit. operačního systému Linux a zejména SGI NUMAflex superpočítačovou architekturu s globálně sdílenou pamětí – které spolu tvoří vyvážený a datově propustný systém nabízející maximální výkonové parametry potřebné pro řešení těch nejnáročnějších problémů. Systémy Altix využívají modulární architekturu a umožňují velmi snadno a efektivně růst od 1 do stovek a tisíců procesorů prostým rozšiřováním v rámci jedné instance operačního systému a jednotné globálně sdílené paměti.

 
  

- PR -

Jak zajistit vzornou docházku u zaměstnanců v terénu?

Díky digitalizované evidenci do­cház­ky, která snižuje admi­ni­stra­tiv­ní zátěž personalistů a eliminuje nepoctivé praktiky zaměstnanců, můžete ušetřit až statisíce korun ročně. Pozdní příchody, dřívější odchody, půjčování kartiček nebo čipů, falešné přesčasy nebo evidence příchodu či odchodu na nesprávném místě — to vše se negativně projeví na výši vašich mzdových nákladů.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.