Aktuality -> Komunikace a sítě - 22. 5. 2006

Stylový hudební mobil

BenQ_Siemens_EF71_621.jpgMobilní telefon BenQ-Siemens Q-fi EF71 od firmy BenQ Mobile je jedním z prvních mobilních telefonů v řadě Q-fi, která klade hlavní důraz na hudební zážitek. Charakteristickým rysem Q-fi výrobků je snadný přístup k hudebním ovládacím prvkům, technologie „plug and play“ a promyšlené celostní řešení. Toto tenké véčko se může pochlubit elegantním hliníkovým krytem, do něhož jsou zcela organicky zabudována speciální hudební tlačítka. Model Q-fi EF71 dokáže přehrát veškeré současné hudební formáty, ať už jde o MP3, AAC či WMA. Vyměnitelné mikro-SD karty skýtají dost prostoru pro mnoho hodin hudby v průkopnickém 3D-surroundovém zvuku a desetipásmový ekvalizér nabízí milovníkům hudby celou řadu nastavitelných předvoleb.

Vnitřní displej disponuje 262 000 barvami, bílý OLED vnější displej podtrhuje elegantní vzhled modelu BenQ-Siemens Q-fi EF71. Integrovaný dvoumegapixelový fotoaparát je vybavený speciálním nočním režimem. Mobil lze připojit k počítači pomocí USB kabelu a může tak posloužit i jako webová kamera. Pomocí USB připojení lze také nabít baterii mobilu.

 
  

- PR -

3Dfindit – chytré vyhledávání 3D modelů

a sestav pro moderní firmy


Máte v databázi tisíce 3D dílů a stále dokola řešíte problém, že potřebný díl nemůžete najít? Vznikají vám duplicitní soubory, které komplikují práci i správu dat? Právě na tyto výzvy reaguje 3Dfindit – pokročilý systém pro vyhledávání 3D dat na základě geometrické podobnosti a dalších inteligentních filtrů. Tato platforma, vyvíjená společností CADENAS, pomáhá konstruktérům, inženýrům i nákupčím rychle najít správné 3D CAD modely, čímž výrazně šetří čas, snižuje náklady a zvyšuje efektivitu firemních procesů.

  

- PR -

IQHUBS: když data rozhodují o budoucnosti výroby

Moderní továrny jsou technologicky vyspělé – stroje, linky, roboti – ale když se vedení ptá: „Proč klesla produktivita?“, odpověď chybí. Reporty přicházejí pozdě, čísla se rozcházejí. Rozhodování bez spolehlivých dat pak vede k nižší efektivitě a vyšším nákladům. A právě to je paradox: technologie jsou všude, ale chytrá data chybí. Proto jsme vyvinuli systém, který tento začarovaný kruh rozbíjí. Nad výrobou leží informační mlha a tu zvedáme.