- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (32)
- CRM (51)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (77)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (32)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (38)
- Dodavatelé CRM (33)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (70)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)
Tematické sekce
ERP systémy
CRM systémy
Plánování a řízení výroby
AI a Business Intelligence
DMS/ECM - Správa dokumentů
HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů
EAM/CMMS - Správa majetku a údržby
Účetní a ekonomické systémy
ITSM (ITIL) - Řízení IT
Cloud a virtualizace IT
IT Security
Logistika, řízení skladů, WMS
IT právo
GIS - geografické informační systémy
Projektové řízení
Trendy ICT
E-commerce B2B/B2C
CAD/CAM/CAE/PLM/3D tiskBranžové sekce
![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
| ||
Partneři webu
Aktuality -> IT Business - 9. 3. 2006
Strategie rozvoje GTS Novera
Společnost GTS Novera počátkem tohoto roku ukončila akvizice firem Contactel, Telenor Networks a Nextra a přesto, že si jejich realizace vyžádala mimořádné úsilí i náklady, dosáhla dobrých hospodářských výsledků a dostala se mezi Top 100 českých firem. Akvizicemi GTS Novera vyplnila mezery ve svém portfoliu na zcela komplexní nabídku služeb, k jejichž postupnému rozšiřování dojde především v oblasti datových a internetových služeb, především ADSL, a dalších služeb realizovaných na bázi zpřístupnění místní smyčky (LLU). Jde tedy hlavně o problém „poslední míle“, zpřístupnění koncového připojení uživatele pro alternativní operátory.

Podle GTS Novera Český Telecom zneužívá svého dominantního postavení nastavením neúměrně vysokých poplatků souvisejících právě se zpřístupněním místních smyček. Jde zejména o jednorázové zřizovací poplatky, které jsou několikanásobně vyšší než v ostatních zemích EU. Neúměrně vysoké jsou i poplatky za pronájem, kolokaci (umístění techniky alternativního operátora v oblasti místní smyčky), a také za přenositelnost telefonních čísel. GTS Novera věří, že se tato situace brzy změní. Pomoci může jedině regulátor, tedy Český telekomunikační úřad. Ten práve dokončil analýzu relevantního trhu, s jejímiž závěry se GTS Novera plně ztotožňuje, a do konce dubna by měl vydat nápravná opatření, zejména asi regulaci cen za zpřístupnění místní smyčky a za kolokaci. Tato opatření by měla vytvořit příznivější konkurenční podmínky pro alternativní operátory a přispět zejména k rychlejšímu rozvoji broadbandového připojení (zvláště na bázi DSL, jehož rozšíření na našem trhu je zatím varovně nízké).
Časopis IT Systems / Odborná příloha
Kalendář akcí
Formulář pro přidání akce
RSS kanál
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
IT Systems podporuje
Formulář pro přidání akce








