facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 27. 7. 2020 - Zdeněk Gric

Stolní Access point TP-Link TL-WA1201 s podporou dvou pásem

Společnost TP-Link představuje na trhu nový bezdrátový Wi-Fi přístupový bod TP-Link TL-WA1201, jenž je vhodný pro rozšíření stávající domácí nebo kancelářské sítě. Přístupový bod TL-WA1201 podporuje dvě pásma (AC1200) a také standard Wi-Fi 802.11ac (Wave 2) pro připojení s maximální rychlostí do 1 200 Mb/s, což představuje trojnásobek kapacity předchozího standardu 802.11n. Díky další podporované technologii s názvem MU-MIMO je možné připojit k přístupovému bodu větší množství koncových zařízení současně bez viditelné odezvy či přetížení sítě.To znamená, že je novinka vhodná nejen pro domácnosti, ale také pro kanceláře nebo obchodní či hotelové prostory. Pro rozšíření stávající sítě přitom není třeba nijak zasahovat do již hotových a případně i nedostatečných rozvodů elektřiny – podpora technologie PoE (Power-over-Ethernet) znamená, že elektrické napájení je řešeno prostřednictvím ethernetových kabelů. Díky tomu tak máte možnost nasadit toto řešení kdekoliv pomocí pouze jednoho kabelu.

S přístupovým bodem TL-WA1201 se můžete těšit i na navýšené pokrytí potřebného prostoru bezdrátovou Wi-Fi sítí díky čtveřici externích antén podporujících technologii Beamforming, tedy modelování paprsku.

Pokud se rozhodnete využít přístupový bod TL-WA1201 v obchodních prostorách, pak jistě oceníte i kaptivní marketingový portál, který „zachytí“ všechny hosty vašeho obchodu, restaurace nebo kavárny, případně návštěvníky vaší firmy, a současně s tím dokáže napomoci zvýšit povědomí o značce nebo zprostředkovat poskytování marketingových zpráv.

Díky čtyřem různým režimům použití je přístupový bod TP-Link TL-WA1201 značně flexibilní. Samozřejmostí je výchozí režim přístupového bodu, který ze stávající kabelové sítě vytvoří síť bezdrátovou. Dále přístupový bod disponuje Multi-SSID režimem, schopným vytvořit v každém pásmu až čtyři samostatné SSID a VLAN; Extender Modem (režim opakovače) pro rozšíření dosahu stávající Wi-Fi sítě; a Client Modem (klientský režim), kdy AP funguje jako „bezdrátový adaptér“ pro připojení kabelových koncových zařízení k Wi-Fi síti.

Wi-Fi síť je s hosty možné navíc rychle a bezpečně sdílet pomocí QR kódu, samotné nastavení AP je možné v rámci několika minut prostřednictvím intuitivního webového rozhraní. Bezpečné a rychlé bezdrátové připojení umožňuje i integrované tlačítko WPS.

Klíčové vlastnosti TL-WA1201: 

  • Dvoupásmová Wi-Fi AC1200 – rychlost do 867 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz
  • Vysoká flexibilita nasazení – podpora pasivního PoE (Power-over-Ethernet) pro simultánní přenos dat a elektrické energie jediným kabelem.
  • Více režimů – podpora režimů Access Point, Range Extender, Multi-SSID a Client dle vašich aktuálních požadavků 
  • MU-MIMO – souběžný přenos dat do více koncových zařízení s dvojnásobným výkonem 
  • Zvýšené pokrytí – čtveřice externích antén disponuje podporou Beamformingu a tím rozšiřuje a koncentruje signály Wi-Fi
  • Kaptivní portál – již navržená stránka portálu „zachytává“ hosty a zvyšuje úroveň bezpečnosti a podporuje marketing firmy

 
  

- Inzerce -

Rok 2021: všichni do IT služeb (včetně hackerů)

ZEBRAJeště na začátku letošního roku čas v IT plynul poklidným tempem, kdy se administrátoři starali o vesměs on-premise zařízení a části IT správy postupně přesouvali na poskytovatele řízených služeb (MSP). Události spojené s koronavirovou pandemií se ale postaraly o rychlou akceleraci tohoto trendu, kdy podniky a organizace začaly masivně digitalizovat své operace a vytvořily obrovský tlak na budování digitálních struktur a jejich bezpečnost.

  

- Inzerce -

Velkoobchodní e-shop jako online trend roku 2021

UpgatesB2B neboli Business-to-Business je obchodní vztah mezi dvěma obchodníky. Oproti tomu B2C vztahy se zaměřují na koncového zákazníka. V minulosti byly e-shopy běžné zejména v B2C sféře a B2B se řešilo v osobní rovině. Díky své jednoduchosti a aktuálním omezením si ale i B2B e-shopy začínají získávat popularitu.