facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 15. 11. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Štěpán Kopřiva je novým CEO Adastra Česká republika

Štěpán KopřivaNovým CEO Adastra Česká republika se stává Štěpán Kopři­va. Dosavadní generální ředitel Pavel Kysela se posouvá v rámci skupiny Adastra na pozici globál­ního COO. Změny ve vedení totiž hlásí celá Adastra Group.Štěpán Kopřiva je spoluzakladatelem firmy Blindspot Solutions, která patří do skupiny Adastra a zaměřuje se zejména na využití umělé inteligence. Dosud v ní zastával post CTO, nyní se stává CEO Adastra Česká republika.

Štěpán převezme pomyslné žezlo od Pavla Kysely, který vedl českou Adastru posledních jedenáct let. Ten se v rámci skupiny posouvá na post globálního COO, kde zúročí své dvacetileté zkušenosti ve společnosti.

V Adastře také vznikla nová globální pozice, která zastřeší kompetenci AI. Tuto globální pozici Chief AI Officer bude nově zastávat dosavadní CEO Blindspot Solutions Ondřej Vaněk. Bude mít na starosti budování kompetence v oblasti využití umělé inteligence u zákazníků po celém světě.

Kromě změn ve vedení české Adastry hlásí novinky také celá skupina Adastra. „Od změn si mimo jiné slibujeme rychlou globální expanzi. Nová struktura a vedení umožňuje efektivněji alokovat veškeré zdroje tak, aby se Adastra brzy stala globálním leaderem v oblasti cloudu, dat a umělé inteligence,“ vysvětluje zakladatel a člen představenstva společnosti Jan Červinka.

„Tato transformace umožní společnosti pokračovat v růstu na klíčových trzích v Kanadě, střední Evropě a Německu. Podpoří také rychlejší průnik na trhy v USA a západní Evropě a rozšíření dodávek v jihovýchodní Asii, Latinské Americe a jižní Asii,“ dodává Jan Mrázek, zakladatel a člen představenstva společnosti Adastra.

Globální změny skupiny Adastra ve zkratce:

 • Rob Turner – Adastra Global CEO
 • Pavel Kysela – Adastra Global COO
 • Lukáš Houba – Chief Financial Officer
 • Ondřej Vaněk – Chief AI Officer
 • Kevin Harmer – Chief Cloud Officer
 • Kristian Gravelle – Chief Marketing Officer
 • Rahim Hajee – CEO Adastra North America
 • Štěpán Kopřiva – CEO Adastra Česká republika
 • Toma Buchinsky – Global Head of Automotive & Manufacturing and GM Adastra Germany
 • Marius Maslo – Chief Revenue Officer DACH (region Německo, Rakousko a Švýcarsko) and GM Adastra Slovakia
 • Nick Shopov – CEO Global Delivery
 • Lyoubomir Ovtcharov – COO Global Delivery
 • Darren Edery – Advisor to the Board

 
  

- PR -

Efektivní řízení výroby pomocí ERP systému

Podrobný pohled na implementaci v praxi


V dnešní době je pro výrobní společnosti klíčové efektivně spravovat své procesy, aby si udržely konkurenceschopnost na trhu. Implementace ERP systému představuje jednu z cest, jak dosáhnout významných zlepšení v efektivitě a transparentnosti výrobních operací. Podívejme se podrobněji na konkrétní řešení, která ERP systémy ABRA Gen a FLORES přinesly vybraným firmám.

  

- PR -

Množství nástrojů nahradilo jediné cloudové řešení

DPD SK nyní kompletně řídí finance v SAP S/4HANA


DPDSpolečnost DPD SK je první slovenskou firmou, která úspěšně dokončila přechod na SAP S/4HANA Cloud. Ačkoli ještě nedávno na Slovensku patřila k těm menším lokálním pobočkám, nejen díky pandemii covidu-19 zaznamenala skokový růst.