facebook
Aktuality -> IT společnost - 10. 12. 2012

Statsoft zdarma nabízí svůj software v zemích nejvíce postižených krizí

rust.jpgAmerická společnost Statsoft zdarma nabídla svůj produkt Statistica podnikům z evropských zemí nejvíce postihnutých ekonomickým poklesem, tedy z Řecka, Portugalska a Španělska. Společnost tím chce podle svých slov pomoci znovu nastartovat produktivitu a růst v těchto regionech.

Konkrétně Statsoft bezplatně nabízí řešení Statistica Enterprise a Predictive Analytics. „Vzhledem k nedávnému růstu naší společnosti na ostatních mezinárodních trzích, nás velmi těší, že se ocitáme v pozici, kdy můžeme pomoci našim obchodním sousedům v Řecku, Portugalsku a Španělsku, jejichž schopnosti jsou nyní oslabeny regionálními ekonomickými podmínkami,“ řekl generální ředitel Statsoft, Paul Lewicki. „Vysoce vzdělaní zaměstnanci v těchto ekonomikách jsou jistě schopni našeho prediktivního analytického softwaru využít. Paradoxně jim však nedostatek financí brání v získání těchto technologií, které by jejich zotavení urychlily. Naším cílem je zajistit, aby tyto společnosti uspěly, protože pevně věříme, že analytické nástroje mohou pomoci změnit svět k lepšímu,“ myslí si Lewicki.

Zástupci StatSoftu jsou přesvědčeni, že obchodní analytika a mohutný data processing jsou klíčem k produktivitě každé rostoucí společnosti.. Lewici zároveň věří, že ostatní společnosti budou příkladu Statsoftu následovat: „Doufáme v lavinový efekt. Věříme, že naše chování přiměje ostatní společnosti udělat totéž co my, a to nám společně pomůže snížit současné riziko pro Euro a urychlit zotavení evropské ekonomiky“.

(red)

 
GFI
  

- Inzerce -

Zavedení digitalizace už nemusí trvat měsíce, ale dny

Konica MinoltaDigitální transformace stále představuje pro velkou část českých firem velkou výzvu. Nechtějí si nechat ujet vlak, ale obávají se časové náročnosti implementace nových systémů. Doby, kdy jste potřebovali k zavedení elektronické správy dokumentů měsíce, jsou už naštěstí pryč.

  

- Inzerce -

Service Desk jako účinný pomocník Správy základních registrů

GordicSpráva základních registrů (SZR) byla zřízena na základě zákona č. 111/2009 Sb. Vznik úřadu je datován k 1.1.2010, kdy je zahájeno budování registrů. Vlastní provoz SZR byl pak odstartován k 1. 7. 2012.