facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 15. 10. 2012

Startuje studentská soutěž o 100 tisíc korun Analytics Challenge

trend_graf.jpgSpolečnost Optimics ve spolupráci s Avast Softwarem vyhlásila 15. října 2012 unikátní soutěž Analytics Challenge. Zúčastnit se jí mohou studenti a čerství absolventi českých vysokých škol, kteří chtějí vyzkoušet své schopnosti v oblasti analýzy dat a predikce vývoje. Uzávěrka pro řešení je 30. listopadu, na vítěze čekají finanční odměny v celkové výši 100 000 Kč.

Analytics Challenge je typ soutěže známý zejména ze západních zemí. Soutěžící si v jejím průběhu vyzkouší praktickou predikci vývoje určitého trendu na reálných, pouze anonymizovaných datech přímo z byznysu. To je v Česku zatím novinkou a soutěžícím to umožní vyzkoušet si řešení reálných úkolů z praxe.

„Podobné soutěže jsou dnes již velice populární v USA. Firmy, které poskytnou svoje data do soutěže, mají možnost formou crowdsourcingu vyřešit reálný analytický problém a zároveň identifikovat v soutěži potenciální talentované zaměstnance,“ říká Jiří Brázda, spoluzakladatel společnosti Optimics a jeden z členů poroty Analytics Challenge.

Uzávěrka soutěže je 30. listopadu 2012. Detailní informace o soutěži a registrační formulář najdete přímo ZDE. Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční v lednu 2013. Soutěž Analytics Challenge má oficiální podporu významných vysokých škol v ČR, jako jsou Fakulta informačních technologií ČVUT, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT či Matematicko-fyzikální fakulta UK.

 
  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -