facebook
Aktuality -> Hardware - 15. 3. 2019 13:05

SSD disky Western Digital řady WD Blue nyní i ve formátu NVMe

Společnost Western Digital přidává do svého portfolia disků SSD WD Blue nový model typu NVMe. Nový disk WD Blue SN500 NVMe SSD poskytuje třikrát vyšší výkon oproti předchozím modelům SATA a současně si udržuje vysokou spolehlivost dosaženou u produktové řady WD Blue. Nový disk je optimalizovaný pro multitasking a náročné aplikace a poskytuje téměř okamžitý přístup k souborům a počítačovým programům.Nový disk společně s SSD diskem WD Black SN750 NVMe posiluje možnosti škálovatelnosti architektury SSD u počítačů. Je postaven na vlastní technologii 3D NAND Western Digital, vlastním firmware i firemním ovladači a poskytuje rychlosti sekvenčního čtení a zápisu až 1 700 MB/s, respektive 1 450 MB/s (u modelu 500 GB). Nové disky mají i nízkou spotřebu, jen 2,7 W.

Požadavky na nová úložiště neustále rostou s tím, jak roste pracovní zatížení. Nové disky WD Blue SN500 NVMe SSD zajišťují mimo jiné ve srovnání s formátem SATA i stabilně udržitelné hodnoty zápisu a poskytují vše, co vyžadují rozvíjející se technologie proto, aby poskytovali špičkový výkon.

„V odvětví PC zažíváme přechod od protokolu SATA k NVMe a zákazníci očekávají, že se počítače stanou ještě rychlejšími, s minimální prodlevou odezvy systému,” říká Don Jeanette, za TrendFocus, a dodává: „I v segmentu běžných počítačů pozorujeme, že jejich uživatelé vytvářejí stále vice digitálního obsahu, jako je zpracování videa v rozlišení 4K nebo 8K. Navíc tento obsah dále sdílejí. Obecně platí, že zpracovávají i na svých počítačích stále větší objem dat. Nové, rychlejší úložiště WD Blue SN500 NVMe SSD jednoduše umožní rychlejší načítání velkých souborů.”

„Přechod z rozlišení 4K na 8K znamená vhodnou příležitost pro všechny, kdo pracují s foto a video soubory, kdo vytvářejí digitální obsah i pro počítačové nadšence, přejít z formátu SATA na NVMe,” doplňuje Eyal Bek, viceprezident pro marketing, datová centra a klientská řešení společnosti Western Digital.

Nové SSD disky WD Blue SN500 NVMe budou k dostání v kapacitách 250 GB a 500 GB a formátu M.2 2280 PCIe Gen3 x2.

Doporučená koncová cena je 67 EUR pro model 250 GB (WDS250G1B0C) a 97 EUR pro model 500 GB (WDS500G1B0C).


 
  

- Inzerce -

Parfumerie Douglas sází na automatizované zpracování přijatých faktur

DouglasMaloobchodní řetězec parfumerií Douglas automatizuje příjem faktur od dodavatelů s využitím řešení Orion Invoice Flow, které zpracovává 99 % faktur strojově. Na jejich formátu přitom nezáleží. Doklad může přijít poštou, e-mailem jako soubor PDF nebo také jako strukturovaná elektronická data.

  

- Inzerce -

Buřinka používá GFI EventsManager ke sledování logů

GFI EventsManagerStavební spořitelna České spořitelny, a. s. pomáhá od roku 1994 financovat lepší bydlení pro jednotlivce a rodiny. Mezi její hlavní produkty patří Úvěr od Buřinky využívaný zejména na rekonstrukci bydlení a Stavební spoření, které si klienti mohou nově sjednat i online.

Časopis IT Systems / Odborná příloha Kalendář akcí
Pomáháme firmám růst
RSS kanál