facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 17. 6. 2013

Spravovatelný přepínač TL-SG2452

nabídne 48 gigabitových portů

Společnost TP-LINK představuje na českém trhu přepínač s označením TL-SG2452, který je vybaven 48 gigabitovými porty a 4 SFP sloty. Simultánního přenosu hlasových, datových i video služeb lze na přepínači TL-SG2452 dosáhnout díky pokročilým možnostem nastavení QoS politik. Administrátor může nastavit prioritu provozu na základě portu, hodnoty DSCP nebo pomocí standardu 802.1p. Podporu řízení datového toku (QoS) nabízí novinka TL-SG2452 na druhé až čtvrté síťové vrstvě. Zahlcení dokáže předejít s využitím funkce Storm control, která zabrání broadcastovým, multicastovým i unicastovým bouřím.



Zařízení si na druhé síťové vrstvě poradí s virtuálními sítěmi (VLAN), izolací portů, port mirroringem, agregací linek či kontrolou toku podle standardu 802.3x. Stejně tak se vyznačuje podporou protokolů STP, RSTP, MSTP pro detekci smyček v síti, diagnostikou kabelů a dokáže ochránit multicastový provoz díky IGMP snoopingu, throttlingu a filteringu.

 

Přepínač lze spravovat pomocí webového managementu s intuitivním grafickým rozhraním a SNMP protokolu ve verzi 1, 2 i 3. Užitečné provozní informace je možné ze zařízení získat prostřednictvím technologie RMON pro vzdálený monitoring.


 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.