facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 2. 6. 2014

Společnosti Gemma Systems a Dynamica vytvořily koncern G2D

Cílem sdružení je zvýšit šanci firem v soutěžích o veřejné zakázky. Koncern G2D tvoří tři společnosti – dvě české, Gemma Systems a Dynamica, a slovenská „dcera“ Gemma Systems. Všechny si zachovávají právní subjektivitu. Vznik koncernu G2D oznámilo vedení firem na společném výročním zasedání minulý týden.



„Vytvořením koncernu završujeme změny v organizační struktuře, se kterými jsme začali v loňském roce. Sdružení firem do jednoho koncernu nám umožní účastnit se soutěží o větší zakázky, než jsme mohli jako jednotlivé firmy,“ vysvětlil důvod vytvoření koncernu jednatel Gemma Systems a předseda představenstva Dynamica Pavel Staněk. Společnosti ale mohou a budou i nadále vystupovat také jako samostatné právní subjekty.

 

Dalším důvodem je i transparentnější komunikace navenek. „Stávalo se nám například, že k zákazníkovi Dynamica přijel náš pracovník v autě s logem Gemma Systems a zákazník byl zmaten,“ říká tajemník nového koncernu Mojmír Gazárek. Název koncernu vznikl z počátečních písmen názvů členských společností. Číslovka „2“ vyjadřuje českou a slovenskou firmu GEMMA Systems. Změny v organizační struktuře společností začaly v roce 2013 vznikem čtyř nových pracovních skupin pro ERP, CRM a technologie. Čtvrtým týmem působícím nad úrovní jednotlivých firem se stal backoffice.


 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.