facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 29. 3. 2006

Společnost WEBCOM intenzivně roste

Skupina WEBCOM oznámila hospodářské výsledky za uplynulý rok. Rok 2005 byl rokem intenzivního růstu skupiny. Ta dosáhla řady úspěchů, zejména na poli implementace podnikových aplikací Microsoft Dynamics. Konsolidovaný obrat celé skupiny WEBCOM činil v roce 2005 251 milionů korun. Celkově narostl obrat skupiny o 65 procent. Významně rostl také zisk (jeho výše nebyla sdělena).

Klíčovými produkty z hlediska obratu jsou Microsoft Dynamics NAV/AX (dříve Microsoft - Navision/Axapta), které (vč. souvisejících služeb) činily 60 % celkových tržeb skupiny. Hlavními segmenty, který se na konsolidovaném obratu skupiny WEBCOM podílely nejvíce jsou Zdravotnictví, Retail a Strojírenská výroba.

 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

Od tabulek k centralizovanému systému řízení výroby

Implementace ERP Vision zefektivnila využití výrobních dat


modV současné době je poměrně běžným požadavkem společností, které implementují ERP systém, vyřešení podpory řízení některých klíčových procesů. S přípravou takových řešení je obvykle spojeno nejvíce práce na projektu implementace. Na začátku často bývá představa ideálního stavu, ale chybí detailní pohled včetně uvědomění konkrétních datových toků. Popravdě ani není v silách zákazníků tyto detaily zpracovat.