facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 11. 1. 2011

Společnost Skype kupuje firmu Qik

Společnost Skype oznámila, že uzavřela definitivní smlouvu o převzetí firmy Qik, poskytovatele software a služeb pro zpracování videa, které umožňují uživatelům mobilních zařízení okamžité pořízení a sdílení videa z kteréhokoli místa na světě. Firma Qik má 60 zaměstnanců a sídlí v Redwood City (Kalifornie) a má pobočku v Moskvě. Očekává se, že transakce bude dokončena v lednu 2011. Firma Qik byla založena v roce 2006 a nabízí inovativní a flexibilní řešení pro pořizování a sdílení videa pro různé mobilní platformy, web i pro osobní počítače. Nahraná videa lze sdílet v reálném čase nebo je možné je uložit a zhlédnout později. Díky tomu je možné provádět archivaci a sdílení videa nebo soubory posílat jako MMS.Služby společnosti Qik jsou dostupné na více než 200 mobilních telefonech na platformách Android, iPhone, Symbian, Blackberry a Windows Mobile a jsou předinstalované na různých typech mobilních telefonů díky partnerství s předními výrobci mobilních telefonů a provozovatelů mobilních sítí.

 

Akvizice společnosti Qik pomůže firmě Skype posílit její pozici na poli nahrávání, sdílení a archivace videa a umožní jí poskytovat tyto služby v rámci svého portfolia služeb. Díky této akvizici získá společnost Skype také zkušený tým inženýrů, který se podílel na vytvoření technologie Qik’s Smart Streaming(TM) pro optimalizaci video přenosů přes bezdrátové sítě.


 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -