eWay System
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 13. 1. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Společnost Exclusive Networks dokončila akvizici distributora Veracomp

Veracomp, Exclusive NetworksSpolečnost Veracomp, IT distributor působící v 19 zemích střední a východní Evropy, dokončila prodej celé své distribuční sítě společnosti Exclusive Networks. Smlouva o prodeji společnosti Veracomp byla podepsána v září 2020, následovalo schvalování transakce ze strany regulačních orgánů.Společnost Veracomp, založená v roce 1991 v Polsku, je distributorem ICT řešení více než 140 výrobců. Podmínky spolupráce s výrobci a integrátory se údajně nezmění. Společnost prozatím pokračuje v činnosti pod značkou Veracomp a bude v blízké budoucnosti přejmenována na Exclusive Networks (CEE). Nový předseda představenstva společnosti Veracomp, Mariusz Kochański, se stane také generálním ředitelem nového regionu Exclusive Networks CEE.

Mariusz Kochański
Mariusz Kochański

„Snažíme se investovat do společností, které dokonale rozumí potřebám lokálního trhu. Akvizice společnosti Veracomp do našich struktur je jedním z nejdůležitějších kroků expanze v souladu s touto strategií. Získáváme tímto způsobem jedinečnou příležitost k úspěchu ve střední a východní Evropě,“ řekl k akvizici Jasper Trolle, generální ředitel společnosti Exclusive Networks.

Společnost Veracomp (Exclusive Networks CEE) nabízí široké portfolio řešení v oblasti správy sítí a IT infrastruktury, IT zabezpečení, telekomunikační infrastruktury, úložišť a serverů, audiovizuálních a digitálních signálních systémů, lékařského zobrazování, systémů na správu dokumentů, produktů pro uživatele v domácnostech / SOHO, průmyslových řešení nebo IoT.


 
  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?

  

- Inzerce -

Data je třeba chránit. Jak bude vypadat jejich ukládání v roce 2021?

SeagateObjem dat na Zemi nekontrolovatelně roste. Podle průzkumu společnosti IDC pro firmu Seagate zaznamenají podniky v příštím roce nárůst objemu generovaných dat o 42 %.